Peygamberler Tarihi, 4 Cilt

Fiyat:
240,00 TL
İndirimli Fiyat (%50,4) :
119,00 TL
Kazancınız 121,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

 
  Kitap              Peygamberler Tarihi
  Yazar             Mustafa Necati Bursalı
  Yayınevi         Ferah Yayıncılık
  Kağıt - Cilt      2.Hamur Kağıt, Ciltli, 4 Cilt set
  Sayfa - Ebat   1.592 sayfa,  16.5x24 cm
  Yayın Yılı        2014 Haziran

 
Ferah Yayınevi tarafından hazırlanan Peygamberler Tarihi kitabını incelemektesiniz.
Mustafa Necati Bursalı 4 Cilt Peygamberler Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
  
    Peygamberler Tarihi, Mustafa Necati Bursalı

 
Hz. Adem'den son Nebi'ye kadar nice peygamberler gelip geçmişlerdir. Dünya yüzünde kafirlerden bir tek canlıyı bırakmayan Nuh Tufanı, Nemrut ateşlerini gül bahçelerine çeviren Hz. İbrahim'in imanı, Firavunluk saltanatını yıkan Hz. Musa'nın asası, Kabe'yi yıkmak muradıyla gelen Ebrehe ordularını tarumar eden kuş orduları... Hiçbir zalim, Allah'ın kahır ve intikamından kurtulamamıştır. Peygamberlerin feyz ve bereketiyle âlem, solmaz ve ebedi bir bahara kavuşmuştur.

 
           Önsöz
 
Hamd, Alemlerin Rabbi, Alemlerin Hâkim-i Mutlak'', Din Gününün Yegane Sahibi, Rahman ve Rahim olan Allahu Teala'ya (c.c.) mahsustur. Salat ve selam, Hz. Adem'den (a.s.) Son Peygamber Hz. Muhammed Mustafa'ya (s.a.v.) ve aralarındaki bütün peygamberlere, Ehl-i Beyt, Ashab ve onlara gerçekten tabi olanlaradır. Allah insanı ve cinni akıllı, iradeli, hayrı ve şerri birbirinden ayıracak şuurla yarattı. Tabii eşyayı tanımak ve hayatını devam ettirebilmek için bin bir türlü imkân ve ihsanlar da vermiştir.

Ayrıca güçlü bir nefis ve arzularla da donatmıştır. Akıl ve nefs arasındaki mücadelede yalnız, himayesiz, rehbersiz kalmaması, vahşete ve sapıklığa düşme-mesi için, insan üstü vasıfta, eliyle, diliyle, örnek yaşayışlarıyla da insan ve cinne yol gösterici, rehberler, önderler yani peygamberler göndermiştir. Elimize aldığımız eser, Peygamberler Tarihi olarak Mustafa Necati Bursalı Hocamızın hazırlamış olduğu eser, bugünün gönlü kurumuş, ruhu çöle dönmüş insanına ab-ı hayat gibi gelecek, onları yeniden İslam'ı yaşamaya döndürecek kanaatindeyiz. Kur'an-ı Kerim birçok yerinde ibret alınması için, peygamberlerin ve kavimlerin kıssalarından bahseder. İşte bu kıssaları size anlatan, bugünün ideolojilerinin sapıklığından kurtaracak olan bu eseri Yayınevi olarak neşretmeye Allah'ın inayetiyle başlamış bulunuyoruz.
 
Bir Hz. Adem'i (a.s.) okuyun. İnsanın yaratılışını okuyun, sonra Maymunculuğun (Darvinizm'in) sapıklığını görün. Hz. Nuh'u (a.s.) ve ona inanmayan oğlunu okuyun. Ad Kavmi'ni, Lut Kavmi ni okuyun. Bugünkü ahlaksızlık ve sapıklığın numunelerini görün. Sonlarını da seyreyleyin, ibret alın. Hak-Batıl mücadelesinin Adem (a.s.) ile başlayıp Kıyâmet'e kadar süreceği malumunuzdur. Ancak sizler için arzu ettiğimiz haktan yana olmanızdır. Haktan yana olun, batıldan ve batılın her türlü sapıklığından yüz çevirin.  ( peygamberler tarihi, Mustafa Necati Bursalı peygamberler tarihi, peygamberler tarihi kitap al oku, peygamberler tarihi kitabı, 4 cilt peygamber hayatları, Mustafa Necati Bursalı kitapları, ferah yayınları , kuranı kerimde adı geçen peygamberler )
 

 
Ferah Yayıncılık Mustafa Necati Bursalı 4 Cilt Peygamberler Tarihi kitabını incelediniz. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054818488
MarkaFerah Yayıncılık
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786054818488
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.