Saadet Yurdunun Anahtarı 2 Cilt Set

Fiyat:
1.300,00 TL
İndirimli Fiyat (%52,3) :
620,00 TL
Kazancınız 680,00 TL
173,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap             Saadet Yurdunun Anahtarı, Miftahu Daris Saade
Yazar            İbni Kayyım El CEVZİYYE   
Yayınevi        Beka Yayınları
Kağıt  Cilt      Şamua kağıt - Ciltli, 2 cilt takım
Sayfa  Ebat   1.280 sayfa , 17x24 cm. 
Beka Yayınları Saadet Yurdunun Anahtarı kitabı nı incelemektesiniz.    
2 Cilt İbn Kayyim El Cevziyye Saadet Yurdunun Anahtarı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
Yazmış olduğu eserlerle ülkemizde büyük bir şöhrete sahip olan ve pek çok eseri Türkçe'ye tercüme edilen İbn Kayyim el-Cevziyye'nin, Mekke'de bulunduğu sırada kaleme aldığı ve Saadet Yurdunun Anahtarı adını verdiği bu eseri Türkçe tercümesiyle ilk defa halkımızla buluşmaktadır.
 
İbn Kayyım eserinin giriş kısmında Hz. Âdem'in yeryüzüne indirilmesindeki sırlar, Hz. Peygamber'in kul-peygamber olmayı seçmesi ve yaratılışın amacı gibi farklı konuları ele almaktadır. Ardından da sırat-ı müstakime ulaşmak için gerekli olduğunu söylediği ilim, ilmin fazileti, ilme olan ihtiyaç, ilim ehlinin şerefi ve kulun dünyasında da ahiretinde de kemâlinin ve kurtuluşunun ona bağlı olduğu; yaratıcıyı ispat yolları, Allah'ın yaratıştaki ve teşri'deki hikmeti, şeriata olan ihtiyaç; nübüvvetin bilinmesi ve nübüvvete olan ihtiyaç; hüsün-kubuh ve maslahat-mefsedet; ilm-i nücüm, falcılık, uğur ve uğursuzluk gibi çok değişik konulardan söz etmektedir.
 
Eser, İbn Kayyım'in diğer eserlerinde sözü edilmeyen pek çok konuyu ayrıntılı olarak ele alması yönüyle de önemli bir yere sahiptir.

 
    RAHMAN VE RAHÎM OLAN ALLAH'IN ADIYLA
 
Takva sahibi kullarına rızasına giden yolu kolaylaştıran, onlara hida­yet yollarını açıkça gösteren ve Allah'ın Rasûlü'ne tabi olmayı da hidayete delil kılan Allah'a hamd olsun.

O da onları kendisine kullar edindi, onlar da O'na kulluklarını itiraf ettiler, O'ndan başka kendileri için bir vekil edinmediler. Allah da kalplerine imanı yazdı, Rab olarak Allah'a, din ola­rak İslâm'a, rasûl olarak Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'e razı olduk­larından dolayı da kendisinden bir ruh ile onları destekledi.
 
Fetret zamanlarında rasûllerin sünnetlerini açıkça göstermeyi görev bilen kimseler ortaya çıkaran, bu ümmete de her zaman hak üzere buluna­cak kimselerin varlığını ihsan eden Allah'a hamd olsun. Onları yardımsız bırakanların da onlara muhalefet edenlerin de Allah'ın emri gelinceye ka­dar kendilerine zararları olmaz. İsterse büyük gruplar hâlinde onlara karşı savaşmak üzere cinlerle insanlar bir araya gelsinler. Onlar, doğru yoldan sapanları hidayete çağırır, davet ettikleri kimselerin kendilerine verdikleri eziyetlere sabreder, Allah'ın nuru ile gözleri görmeyenlerin görmelerini sağlar ve O'nun Kitabı ile ölü kalpleri diriltirler. Çünkü onlar, insanlar arasında hidayete en güzel şekilde uyanlar, sözleri en doğru olanlardır. İblis'in (kalplerini) öldürdüğü pek çok kimseyi diriltmişler, gideceği doğ­ru yolu bilemeyen cahil ve şaşkın birçok kimseyi hidayete götürmüşler, Allah'ın dininde bid'atler ortaya çıkarmış birçok kimseye hakkın kayan yıldızları andıran aydınlık ateşini fırlatmışlardır. Bunu, Allah yolunda cihad etmek, O'nun rızasını kazanmak, âlemlere karşı O'nun delillerini ve apaçık belgelerini açıklamak için, O'na daha çok yakınlaşmak arzusu, rızasını ve cennetini elde etme isteği ile yapmışlardır. Allah'ın dosdoğru dininin ve dosdoğru yolunun dışına çıkanlara karşı da Allah uğrunda sa­vaşmışlardır. Çünkü bu doğru yoldan sapan kimseler bid'at sancaklarını yükseltmiş, fitnenin dizginlerini serbest bırakmış, Kitab'a muhalefet et­miş, Kitap hakkında ihtilafa düşmüş, Kitap'tan ayrı kalma üzerinde ittifak etmiş, onu arkalarına atıp onun yerine başkasına razı olmuşlardır.
 
Bütün kaza ve kaderinden dolayı kendisine hamd edilen Allah'a hamd ederim. O'ndan başka bir Rab ve O'ndan başka bir ilah olmadığını çok iyi bilen bir kimsenin istediği şekilde yardımını dilerim. Hakkı kabule seçtiği ve hakka razı olan üstün kulları arasından kendilerine nimet ihsan etmiş olduğu kimselerin yoluna beni de iletip bana da hidayet vermesini dilerim, O'na şükrederim. Çünkü şükür, O'nun bağışlarının daha da artmasının bir teminatıdır. Kalbin hidayet bulmasına engel olan günahlardan dolayı O'ndan bağışlanma dilerim. Nefsimin şerrinden, amelimin kötülüklerin­den, küçük ve büyük günahlarımdan, Rabbine sığınan kimsenin sığındı­ğı şekilde Allah'a sığınırım. Helake götüren hevalardan, doğru yoldan uzaklaştıran bid'atlerden yine O'na sığınırım. Çünkü O'na sımsıkı sarılan, O'nun himayesinde olan kimse asla hüsrana uğramaz.
 
Allah'tan başka hiçbir ilah olmadığına, O'nun bir ve tek olup ortağının bulunmadığına şahidlik edenlerle birlikte ben de şahidlik ederim, inkâr edenlere rağmen bu şahidliği yapmayı görev sayarım ve din günü için Al­lah nezdinde bunu kendim için bir azık olarak saklı tutarım.
Şehadet ederim ki, helâl Allah'ın helâl kıldığı, haram Allah'ın haram kıldığıdır, din de O'nun gönderdiği şeriatıdır. Kıyamet de muhakkak gele­cektir. Onun geleceğinde şüphe yoktur ve şüphesiz Allah kabirlerde olan­ları diriltecektir.

Yine şehadet ederim ki, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem onun seç­kin kulu, razı olunan nebisi, asla hevadan konuşmayan, ne söylediyse hep­si vahiy olan, doğru sözlü olan ve doğru sözlülüğü tasdik edilmiş olan Rasûlü'dür. Onu, âlemlere rahmet, doğru yolda yürümek isteyenler için geniş bir yol ve bütün kullara karşı da bir delil olarak göndermiştir. Onu, rasûllerin gelmediği bir fetret döneminden sonra peygamber olarak gön­derdi, onunla en doğru yolu gösterdi, yolları açıkça beyan etti. Kullara ona itaati, onu tazim etmeyi, ona saygı göstermeyi, onu yüceltmeyi ve hakla­rını eksiksiz yerine getirmeyi farz kıldı. Bütün doğru yolları ona çıkardı.
 
Ona çıkmayan bütün yolları ise kapalı tuttu. Onun göğsünü açıp genişletti, şanını yüceltti. Onun vasıtasıyla bilgisizlikleri giderip ilim öğretti, körlü­ğü sonlandırıp körlerin görmesini sağladı. Onunla helakten kurtarıp doğru yola iletti. Onun sayesinde kör gözleri, sağır kulakları ve örtülü kalpleri açtı. Hep Allah'ın emrini uyguladı. Kimse onu, Allah'ın emrini yerine ge­tirmekten alıkoyamadı. Hep Allah'a çağırdı. Kimse bunu yapmasına engel olamadı. Sonunda yeryüzü, karanlıklarının ardından onun risaleti ile ay­dınlandı, darmadağın olan kalpler birbiriyle kaynaştı, onun çağrısı her ta­rafta güneşin aydınlığının hızıyla ilerledi. Onun dini, gecenin ve gündüzün ulaştığı her tarafa yayıldı. Allah onunla dini tamamlayıp mü'min kulları üzerindeki nimetini de onun vasıtasıyla kemâle erdirince onu kendisinin nezdine almayı diledi ve lütuf ve ikramı ile onu Refik-i A'lâ'ya (En Yüce Dost'a) ve cennetlerinin en üstün ve yüce mekânına taşıdı. Böylelikle üm­metini helak olacaklar dışında, hiç kimsenin sapmasının söz konusu olma­yacağı aydınlık ve apaçık yol üzerinde bırakarak dünyadan ayrıldı.

Allah ona, onun hoş ve temiz Ehl-i Beyti'ne, göklerin ve yerin devamı süresince kesintisiz salât ve selam eylesin. Bu, onlardan ayrılmamak ve başka bir tarafa gitmemek üzere ebediyen onlar üzerinde kalacak bir salât olsun.
 
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059603805
MarkaBeka Yayınları
Stok DurumuVar
9786059603805
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.