Şehadet Serisi Seti 10 Kitap

Fiyat:
280,00 TL
78,40 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap          Şehadet Serisi Seti

Yazar          Taha Yusuf
Yayınevi     Yüksel Yayıncılık
Kağıt Cilt     2.Hamur   Karton İnce Cilt  10 Kitap Set
Sayfa Ebat  1280 sayfa   13,5x21 cm
Yayın Yılı     2022Şehadet Serisi 10 Kitap Kısa Özet

Ey Müslüman Kardeşim! “Biz Avrupa’ya giderken başımız öne eğik gitmiyoruz çünkü biz kadın, çocuk öldürmedik, ibadet yerlerini yıkmadık.” diyen Aliya’ya bu sözü söyleten, onun savaş ya da barış fark etmez yönettiği süre boyunca Sırp, Hırvat, Boşnak fark etmeksizin her kesimden insana karşı gösterdiği adil tutumudur.

Çok büyük haksızlıklara maruz kaldığı halde ilhamını Kur’an’dan alan kimseyi, hiçbir güç Kur’an’ın ön gördüğü davranış tarzından başkasına yönlendirememiştir. Hareket noktası İslam olan liderlerin düşman da olsa yaşlılara, kadınlara, çocuklara ve esirlere davranma biçimi bellidir.

Emredilen tavrın dışına çıkıldığında zulüm peyda olur. İslam’ı kendisine referans olarak alan, hayatının öznesi kılan bir insan ölçülere uyunca çok kirli bir savaştan bile tertemiz olarak alnının akıyla çıkar.

Bu noktayı iyi anlayarak davası uğruna bütün sıkıntı ve güçlüklere göğüs geren, hatta bu yolda canını vermekten dahi çekinmeyen, düşünce, fikir ve yaşantısıyla çevresine meşale tutan nadide şahsiyetlerin hayatlarıyla zihinleri tekrardan küllerinden diriltip yeni önderler yetiştirmeyi hedeflemeliyiz.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789876062961
MarkaYüksel Yayıncılık
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.