• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Tam Peygamberler Tarihi

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47,3) :
   79,00 TL
   Kazancınız 71,00 TL
   5.0 1
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Tam Peygamberler Tarihi    
   Yazar            Abdullah Aydın   
   Yayınevi        Seda Yayınları   
   Kağıt  Cilt      Şamua Kağıt, Lüks Termo Deri Cilt
   Sayfa  Ebat   1.160 Sayfa, 17x24 Cm.
   Yayın Yılı       2017 

      


   Seda Yayınları Tam Peygamberler Tarihi kitabını incelemektesiniz.    
   Abdullah Aydın Tam Peygamberler Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
     ÖNSÖZ
    
   Hamd ve şükür, bütün varlıkların yaratıcısı, her şeye gücü yeten Allah (c.c.)'ye mahsustur Salat ve selam, Hz. Muhammed (s.a.v.]'e tüm nebi ve Resullerle aydınlık yolun yürekten bağlısı olan Mümin'lerin üzerine olsun.

   Sonsuz kudret sahibi olan Yüce Allah, insanı başıboş, manasız ve gaye­siz olarak yaratmamıştır.

   İlk insanı yaratıp dünyaya gönderen ve insan neslini çoğaltan, muhak­kak onu bir gaye için yaratmış ve dünyaya göndermiştir.

   Bunun için de insanlık evrimi boyunca, insanlara yol gösterici olarak, onlara yaratılış gayelerini bildiren peygamberler gönderilmiştir. Sayıları kesin olarak bilinmeyen peygamberler Kur'anı Kerim'de sayıca 25 olarak geçmektedir.

   İnsanlığın hayatı dinle başlamış, dinle kuvvet bulmuş, anlam kazanmış ve dinle de son bulacaktır. Din; kıyamete kadar insanlıkla devam edecek ve insanlıkla birlikte muhafaza edilecektir.

   Nitekim din; ilk insan ve aynı zamanda ilk peygamber olan Adem (a.s.) ile başlarken insanın dünyaya gönderiliş gayesini açıkça anlatmış, beyan etmiştir.

   İnsan neslinin çoğalıp gelişmesi, yeryüzüne yayılması oranında pey­gamberler de çoğalmış ve insanoğlunun bulunduğu her yerde onlara ya­ratılış gayelerini tebliğ etmekle dini vazifelerini anlatmışlardır.

   Dinlerin nasıl başlayıp nasıl geliştiği, sevgili Peygamber Efendimiz'e değin gelen hak peygamberlerin gönderildikleri toplumlarla olan mücadele ve ilişkilerinden kah yenilgiye uğrayışları, kah üstün gelişleri, uğra­dıkları zulüm ve hakaretler, ne gibi zorluklara tebliğ etmekle yükümlü oldukları din ve dinin esaslarını o toplum içinde yerleştirip yaydıkları...

   İşte dünya yaratıldığından bu yana Adem (a.s.) ile başlayan bütün hak peygamberlerin ibret dolu yaşamlarını başlarından geçen olayların en ince ve en detaylı bilgilerle siz sayın okuyucularımıza hakiki bilgilerin kaynağından yararlanarak Kur'anı Kerim'de adı geçen Nebi ve Resulleri "Tam Peygamberler Tarihi" adı altında hazırladık. Bu eseri hazırlarken başta âyeti celileler, hadisi kutsiler ve Resulullah Efendimiz'in mübarek sözlerini kaynak olarak aldık. Tabii bu arada tarihin gerçeğini yansıtan kitaplardan da yararlandık.

   Bugüne kadar Peygamberlerin tarihini içeren birçok kitaplar yazıldı. Fakat her şeyin detaylı olarak en iyisini hazırlamakla siz sayın okuyucula­rına bunu bir görev edinen yayınevimiz bugün de şimdiye kadar yazılmış olan "Peygamberler Tarihi" adı altında yayımlanan kitapların üstünde bir "Tam Peygamberler Tarihi" isimli Eser hazırlamıştır.

   Bu eseri hazırlamamıza kuşkusuz birçok nedenler vardır: Bugün bili­yorsunuz ki hakiki ve değişmemiş olarak tek bir din kalmıştır. 0 da İslam dini. Ancak dinleri batıl olan, hak peygamberlerini bile yozlaştıran Yahudi ve Hıristiyan alemi, bugün tüm gücüyle İslam Dini üzerine yüklenmekte, onu baltalamak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.

   Evet üzerimizde kara bulutlar kümelenmiş, zehirli oklarını üzerimize yağdırmaktadır. Bu tehlikeden kurtulmak, tuzağa düşmemek için, insan­lık tarihi boyunca başlayıp gelişen dinler ve onların yayıcısı olan peygam­berlerin kıssalarını iyi bilmek gerekir. Ancak bu gerçek tarihi bilgilerin ışığı altında, tüm ağırlığıyla üzerimize zehirli fikir okların, yağdırmakta olan batı âlemine karşı direnebilir, batıl fikir sistemleri karşısında kendi­mizi savunabiliriz.

   İşte bunun için siz Müslüman kardeşlerimize bu eseri hazırladık. Mu­hakkak beşer olarak hatalarımız olmuştur. Gözünüze çarpan hatalar olur­sa, bunun tarafımıza bildirilmesin, saygılarımıza rica ederiz.

   Bilinmeli ki her şeyin doğrusunu hakkıyla bilen ancak Allah'tır.

   Çalışmak bizden, muvaffakiyet Allah'tandır.

   Allah'ın selam ve inayeti tüm Müslümanların üzerine olsun.

   Münire Aydın

    
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059906418
   MarkaSeda Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059906418
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.