Tecvidli Kuranı Kerim Elifbası

Fiyat:
20,00 TL
İndirimli Fiyat (%32,5) :
13,50 TL
Kazancınız 6,50 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap              Tecvidli Kuranı Kerim Elifbası
Yazar             Faruk SALMAN, Nazif YILMAZ, Nihat MORGÜL
Yayınevi         Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Kağıt - Cilt      1.Hamur kağıt  -  Karton kapak cilt
Sayfa - Ebat   55 sayfa  - 16.5x24
Yayın              Yeni Baskı,  Renkli     
      
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları Tecvidli Kuranı Kerim Elifbası adlı elifba cüzü nü incelemektesiniz.
Tecvidli Kuranı Kerim Elif bası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 
Yaratan Rabbinin adıyla  oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


  Hazırlayanlar

Faruk SALMAN
Nazif YILMAZ
Nihat MORGÜL                         ÖN SÖZ

Sevgili çocuklar, kıymetli Öğrenciler

Yüce kitabımız Kuranı Kerim, Rabbimizin insanlığa en güzel armağanıdır. Kuran'ı okumak, öğrenmek, anlamak ve yaşamak, bizim için en büyük mutluluk vesilesidir.

Kur'an'ın öğrenimi oldukça kolaydır. Okunması ise, insanın gönlünü, aklım ve his dünyasını zenginleştiren büyük bir hazdır. Sevgili Peygamberimiz, "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" buyurarak, bizleri Kur'an öğrenmeye ve öğretmeye teşvik etmiştir.

Kur'an öğrenimini kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Başkanlığımız, Kuan Elifba sı ve Elif Ba e-uygulamasını hazırlamıştır. Güzel bir tasarımla siz sevgili çocuklarımız ve değerli öğrencilerimize sunulan bu çalışmayı, benzerlerinden ayıran birtakım özellikler vardır. Bu noktada, Kur'an eğitim ve öğretimi ile ilgili mevcut çalışmalar gözden geçirilmiş, çocukların ve öğrencilerin daha kolay, çabuk ve doğru şekilde Kur'an okumayı öğrenebilecekleri bir metod uygulanmıştır.

Kur'an-ı Kerim öğretiminde Kur'an'ı doğru ve güzel okuyan birisini modellemek, doğru ve güzel okuma açısından son derece önemlidir. Bu sebeple Elif Ba yı destekleyecek Elifba e-uygulaması da görsel ve işitsel fonksiyonları ile Kur'an öğrenenlerin hizmetine sunulmuştur. Harflerin ağızdan çıkış yerlerinin ve telaffuzlarının kavranılması için yalan çekim olarak hocanın ağız ve ses hareketlerini görüntülü olarak takip etme ve talim yapma imkânım e-uygulama'da bulabileceksiniz.

Kuran öğrenenlerin, Kuran okumaya geçtiğinde zorlanmaması ve Kur'an lafızlarına aşinalık kazanması için örnekler genellikle Kur'an-ı Kerim'in ilk sayfalarından seçilmiştir. Kuran-ı Kerim okumaya yeni geçenlerin, okumayı daha düzgün ve doğru şekilde geliştirmeleri için Kur'an-ı Kerim'in tamamı Kur'an Portalı uygulamasından (mushaf.diyanet.gov.tr) Arapça olarak dinlenilebilmekte ve tekrar yapılabilmektedir.

Hazırlattığımız çalışmayı farklı kılan bir diğer özellik ise, harf talimine imkân tanıyacak derslerin konulmuş olmasıdır. Bu sayede Kur'an öğrenenlerin, bu harflerin e-uygulama'dan okunuşlarım görerek ağızdan çıkış yerlerini kavramaları mümkün olmaktadır.

Kur'an öğrenenleri, Kuran öğrenme ve öğretmenin fazileti konusunda bilgilendirmek üzere ilgili ayet ve hadisler, Elif Ba cüzünün sayfa altlarına yerleştirilmiştir.

Elif Ba nın son kısmına kısa, açık, kolay ve günümüz Türkçesine uygun, anlaşılabilir bir tecvit metni konulmuştur. Ayrıca tecvit anlatımı ve örneklerini e-uygulama'dan sesli olarak takip etme ve öğrenme imkânı da sağlanmıştır.

Kur'an öğrenenlere, e-uygulama'dan harflerin ağızdan çıkış yerlerini, telaffuzlarını, ayrıca namaz duaları (sübhaneke, tahiyyat...), teşrik tekbiri, salat-u selam, ezan, kamet, vb. okuyuşları öğrenme ve takip etme imkânı sunulmuştur.

Elinizdeki bu Elifba ve Elif Bâ e-uygulaması, Kur'an öğreniminde sizlere büyük kolaylıklar sağlayacak, Kur'an-ı Kerim'i güzel ve doğru bir şekilde okumanıza katkıda bulunacaktır. Kuran-ı Kerim'e ve Kuran öğrenmek isteyen büyük küçük herkese hizmet niyetiyle hazırlattığımız bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Prof. Dr. Ali Erbaş
Diyanet İşleri BaşkanıDiyanet İşleri Başkanlığı Yayınları Tecvidli Kuran Elifbası adlı elifba cüzü nü incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789751952745
MarkaDiyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9789751952745

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.