Türkçe Arapça Sözlük

Fiyat:
500,00 TL
İndirimli Fiyat (%22) :
390,00 TL
Kazancınız 110,00 TL
Havale / EFT:
378,30 TL
109,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

Kitap              Türkçe Arapça Sözlük
Yazar             Serdar Mutçalı
Yayınevi         Dağarcık Yayınları
Kağıt - Cilt      Şamua Ivory kağıt - Lüks bez ciltli
Sayfa - Ebat   1.054 sayfa - 15x20.5 cm
Yayın Yılı        2018 Yeni Baskı

 

Dağarcık Yayınları, Serdar Mutçalı tarafından yazılan Türkçe Arapça Sözlük adlı kitabı incelemektesiniz.
Türkçe Arapça Sözlük kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.Yaratan Rabbinin adıyla oku .

O, insanı " alak " dan yarattı. 
Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2Eser;  Türkçeden Arapçaya Kelime köküne göre Alfabetik olarak hazırlanmıştır . Ülkemizde yayınlanmış en kapsamlı sözlüklerdendir. İçeriğinde eski ve modern kelimelerle, Türkiyedeki tüm Arapça Öğretim serilerinin kelimeleri bulunabilir.
 

          ÖNSÖZ
 
Düşünceler, kanaatler, itirazlar en kolay sözler ile ifade edilir. Dil bizim dış dünyaya açılan büyük kapımızdır, çevremizdekilere zihnimizde, gönlümüzde barındırdıklarımızı onunla ifade ederiz.
Bu çerçevede düşündüğümüzde ve Türkler ile Arapların iki kardeş toplum olmaktan öte önemli ortak paydaları olan halklar olduğu noktasından hareketle, birbirlerine söyleyecek pek çok şeyleri bulunduğu kanaatindeyiz.
 
Yabancı dil eğitiminin "okuma, işitme, konuşma, yazma" olarak ifade edebileceğimiz dört ana aktivitesi bulunmaktadır. Arapça öğrencisinin herhalde ilk hedefi okuduğunu anlamaksa, ikinci hedefinin de "kendini ifade etme" olması beklenir.  
 
Bu noktada yeterli dilbilgisi donanımına ve metin tecrübesine sahip olan kişinin yeni hedefine ulaşmak için ihtiyaç duyacağı enstrümanların başında Türkçe Arapça sözlük geleceğini söyleyebiliriz.
 
Sözlük öncelikle hem Türkçe, hem de Arapça açısından açık ve açıklayıcı olmayı, kullanıcıyı hatalardan (imkân nisbetinde) korumayı hedeflemiştir. Bu amacı gerçekleştirebilmek için sözcüğün içinde bulunduğu terkip ifadelere, deyimlere , açıklamalara, eş anlamlılara yer verilmiştir.
 
Türkçe Arapça Sözlüğünün tashih ve kontrolünde yardımlarını esirgemeyen sayın, Ahmet Özcan, Enam Mustafa ve Mustafa Sittîti beylere teşekkürü borç bilir, sözlükteki olası hataların affını dileriz.
 
Çalışmanın ilim yolunun sabırlı yolcularına yardımcı olmasını temennisiyle. ( Türkçe Arapça Sözlük , Serdar Mutçalı , Dağarcık Yayınları , dağarcık sözlük , ucuz türkçe arapça sözlük )

 Serdar MUTÇALI
 

         SÖZLÜK DÜZENİ
 
Ana maddeler kalın karakterle ve sütunun en sorundadır.
Farklı anlamlar 1.,  2.... numaralar ile ayrılmıştır.
Parantez içindeki italik sözcük düz tümleci gösterir.
b-i ve <           Tümlecin kişi
bşi ve             Tümlecin nesne olduğunu gösterir.
 
• Açıklamalar köşeli parantez içinde yer alır.

Arapça ifade arasında köşeli parantezler içinde zaman zaman konuşma dilindeki ifadelere (Bu ifadeleri Arap kullanıcılar için daha kolay intibaklarını sağlamak amacıyla) yer verilmiştir, zorunlu kalınmadıkça bu ifadeler kullanılması salık verilmez.

•  Alt maddeler (terkip ifadeler) ve örneklerin izleyeceğini gösterir.

    Her bir alt maddenin başında gelir.

•   İzleyen sözcüğün çoğul olduğunu gösterir.Dağarcık Yayınları Serdar Mutçalı tarafından yazılan Türkçe Arapça Sözlük kitabı nı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789759501129
MarkaDağarcık Yayınları
Stok DurumuVar
9789759501129
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.