Vaazlar Türkçe Arapça , 4 Cilt Takım, 2.EL

Fiyat:
700,00 TL
İndirimli Fiyat (%59) :
287,00 TL
Kazancınız 413,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap            Vaazlar Türkçe Arapça , 4 Cilt Takım, 2.EL
Yazar            Yahya Demirörs , Abdullah Salman 
Yayınevi       MSB Safa Yayın Dağıtım
Kağıt Cilt     Şamua kağıt, 4 Cilt , Kalın Cilt
Sayfa Ebat   2.508 sayfa,  16x24 cm

 

Orta Kondisyonlu, Eksiği Çiziği Yok

Not: Sadece bu ÇOK ÇOK UCUZ KELEPİR kategorisindeki kitaplar 2. El kitaptır. Diğer bölümlerdeki kitaplar sıfır ve yeni ürünlerdir.Yahya Demirörs, Abdullah Salman Türkçe Arapça Vaazlar kitabı nı incelemektesiniz.    
4 Cilt MSB Safa Yayınları Türkçe Arapça Vaazlar Kitap Seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


ÖNSÖZ

İnsanların iyice buhrana düştüğü bu dönemde İslam Dininin doğru anlaşılıp aktarılmasına ve bu işin yetkin eller vasıtası ile yapılmasına dünden çok daha fazla ihtiyaç vardır. Bu noktada yetkin ağızlardan dinimizi en güzel şekilde içinde bulunduğumuz asrın insanına vaaz ve irşat yoluyla iletmek son derece büyük önem arzetmektedir.

İşte bizde bu meyanda konulan tamamen ana kaynaklara dayalı olarak ve etraflı bir şekilde inceleyen vaaz eserlerine ihtiyacın, daha da arttığını müşahede ederek bu çalışmayı hazırlamış bulunmaktayız. Din görevlilerimizin halkımıza vaaz ederken konuları şümullü bir şekilde inceleyen ellerinde güvenilir bir eser olsun istedik. Bu çalışma, tüm vaaz konularını işleyecek şekilde daha da genişletilmeye devam edecektir. Elinizdeki eser bu büyük vaaz kitabı çalışmasının bir bölümünü oluşturmaktadır. Eserin içeriği ve hazırlanışı hakkında birkaç kelam edecek olursak şunları söyleyebiliriz:

Çalışmamızda kaynak verirken akademik örgüye mümkün mertebe dikkat etmeye ihtimam gösterdik. Çalışmamızda tamamen ana kaynakları kullanmaya gayret ettik. Kullandığımız hadislerin asıllarını incelemeye ve sadece muteber kaynaklardan seçilen hadislere ve haberlere yer vermeye çalıştık. Faydalandığımız eserlerde yazılan hadisleri bizzat kaynağına giderek kontrol ettik ve hemen hemen hepsini Arapça metni ile birlikte verdik. Gerek metinlerde gerekse tercümelerde hata yada noksanlık varsa bunları mümkün mertebe giderdik. Konuları ayetler ve hadisler ile bolca desteklemenin yanında yeri geldiğinde uydurma veya israiliyat türü olmaksızın kıssa ve hikâyelere yer vererek konuları zenginleştirmeye çalıştık. Son zamanlarda ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimizin bir hayli artmış olması ve bununla beraber Arapçaya olan ilginin genişlemesi, boğu ve Güneydoğu illerimizde mevcut Arapça konuşan vatandaşlarımızın da varlığı ayrıca ülkemizde arapça vaaz geleneğine bir katkı olması hasebiyle ana konularda Arapça vaazlar ekledik. Hemen hemen temel konuların tamamında arapça vaazlar ekleyerek arapça konuşma ve vaaz alanında farkındalık ortaya çıkararak bu alana olan ilginin artmasını hedefledik.

Vaazlar sadece 30-40 dakikalık zamana ait konuşma şeklinde değil konunun önemine binaen birkaç hafta anlatılabilecek şekilde, konunun detaylarına inilerek hazırlanmıştır. Hatta bazı vaazlar konu iyice yerleşsin diye 4-5 vaazlık bilgi ile donatılmıştır. Vaazlara başlangıç yaparken konular terimleri ihtiva eden arapça ve orjin tanımlarını verdik. Güncel eserler, 
tefsirler ve şerhlere, alanında uzman akademisyenlerin makalelerine bakılarak konu ile alakalı bölümlerin içeriğini zenginleştirmeye gayret gösterdik. İnternet gibi görsel medyadan da istifade ettik fakat buradan alınan her bilgi mutlaka kaynağı bulunup kontrol edilmek suretiyle alıntılar yapılmıştır. Ayrıca konu ile ilgili Türkçe ve Arapça kısımlarına güzel sözler beyitler ve şiirlerle sohbeti çeşitlendirmeye gayret ettik.

Hiçbir şekilde doğrudan nakil yapma yoluna gitmemeye gayret ettik. Netice de istedik ki din görevlilerimizin elinde kapsamlı ve güvenilir bir vaaz kaynağı olsun. Elbette neticede insan olmamız hasebiyle hatalarımız bulunabilir. Bunların hoşgörülmesi ve tarafımıza iletilerek düzeltilmesini talep ve temenni ederiz.

Bu vaazlar setinin bu hususta önemli bir yer edineceği temennisi ile bize bu çalışmayı yapmayı nasip eden Yüce Rabbimize sonsuz şükranlarımızı sunar, onun Kutlu Peygamberi Efendimize (as) binlerce salat ve selam ederiz.

Başarı Allah'tandır. (Nisan 2018)

Yazarlar

Abdullah SALMAN - Yahya DEMİRÖRS


Abdullah SALMAN: 1975 tarihinde Ordu'nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Fatsa'da tamamladı. 1999 yılında Bursa İlâhiyat Fakültesinden mezun oldu. Bir süre sivil olarak özel şirketlerde yöneticilik yaptı. 2004 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip olarak göreve başladı. Ordu'nun değişik ilçelerinde imamlık yaptıktan sonra 2013 yılında Trabzon Dînî Yüksek İhtisas Merkezi'nden mezun oldu. Dört seneyi aşkın Ordu Cezaevinde Cezaevi Vaizliği görevini îfa etti. Halen Adıyaman ili Gerger İlçe Müftüsü olarak görevine devam etmektedir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, "Borçlarla İlgili Ayetlerin İslam Hukuku Açısından Değerlendirilmesi İbn Âşûr Örneği" isimli Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra "İslam Ceza Hukukunda Suçun İspatında Kriminolojinin Yeri" adlı doktora yazım çalışması devam etmektedir. DHBT kitaplarının hazırlanmasında Editörlük ile Proje yazarlığı, Denetçiliği ve Danışmanlığı da yapmaktadır. Evli üç çocuk babası olup, Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.

Yayınlanmış eserleri:

Diyanet Sınavlarına Yönelik Soru Bankası, 2012 MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası, 2016

Yahya DEMİRÖRS: 1972 tarihinde Konya'nın Ilgın ilçesi Argıthanı kasabasında dünyaya geldi. 1991 yılında Konya İmam-Hatip Lisesinden, 1997 yılında da Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinden mezun oldu. İstanbul'da 1 seneden fazla fahri İmamlık ve Müezzinlik yaptı. Mezuniyetten sonra yaklaşık 10 sene özel sektörde farklı işlerde çalıştı. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip olarak Sivas'ta göreve başladı. Sivas ve Konya'da imamlık yaptı. Ardından Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nden mezun oldu. Halen Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde vaiz olarak görevine devam etmektedir. Yayınlanmamış tahkik, ta'lik ve tercüme çalışmaları vardır. Evli ve 2 çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Yayınlanmış eseri:

Seçme Hadisler (Derleme Hadis Kitabı), 2012 (İsa ONAY ile birlikte)

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056801280
MarkaSafa Yayın Dağıtım
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786056801280
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.