CEP Açıklamalı Namaz Tesbihatı ve Türkçe Okunuşu MORALİTE

Fiyat:
65,00 TL
Havale / EFT:
63,05 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             Açıklamalı Namaz Tesbihatı ve Türkçe Okunuşu Yasini Şerif İlaveli

Derleyen       Bediüzzaman Said Nursi
Yayınevi        Moralite Yayıncılık
Kağıt Cilt      Şamua kağıt - Bez cilt
Sayfa  Ebat   238 Sayfa - 8,5x12cm. Cep Boy
Yayın Yılı       2007 , 2 Renk,  Bilgisayar Hatlı, Kolay okunuşluMoralite Yayın, Transkripsiyonlu Türkçe Okunuşlu Namaz Tesbihatı kitabı nı incelemektesiniz.
Türkçe açıklamalı Namaz Tesbihatı kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
                                      
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2 NAMAZ TESBİHATI Transkripsiyonlu , Türkçe Açıklamalı

Kâinatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (asm), birçok hadiste namazlardan sonra yapılan tesbihatın önemini vurgulamıştır. Bir hadis-i şerifinde şöyle buyurur:

"Bir kimse her namazın sonunda 33 defa Sübhanallah, 33 defa Elhamdülillah, 33 defa da Allahu ekber derse, bunların tamamı 99 eder; yüzüncü defa da 'Lâ ilâhe illallahu vahdehû lâ şerîke leh. Lehü'l mülkü ve lehü'l hamdü ve hüve alâ külli şey'in kadîr' derse, günahları deniz köpüğü kadar da olsa affolur." (Müslim, Mesacid: 146.)
Eserleriyle günümüzde Asr-ı Saadet yaşantısını insana kazandıracak İslâmî ve imanî bilgileri kalplere nakşeden Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri de, tesbihatın önemini şu ifadelerle ortaya koyar:

"Tesbih ve tekbir ve hamd, namazın çekirdekleri hükmündedirler. Ondandır ki, namazın harekât ve ezkârında, bu üç şey [Sübhanallah, Elhamdülillâh, Allahu ekber], her tarafında bulunuyorlar. Hem ondandır ki, namazdan sonra namazın manasını te'kid ve takviye için şu kelimat-ı mübareke, otuz üç defa tekrar edilir. Namazın manası, şu mücmel hülâsalarla te'kid edilir." (Sözler, Yeni Asya Neşriyat-2020, s. 57)

Bediüzzaman'a göre namazlardan sonra yapılan tesbihat, insanı Cenab-ı Hakka ulaştıran Peygamber yoludur. Bundandır ki, Bediüzzaman Hazretleri, kaynağını Peygamber Efendimizden (sav) alan "velayet yolunun evrâdı" anlamında bir tesbihat tertip etmiştir.

Bu namaz tesbihatında bulunan zikir ve duaları üç ana bölüme ayırmak mümkündür: 1) Salâvatlar, 2) Esma-i Hüsna ve Diğer Zikirler, 3) Dualar.

Tesbihatta yedi ayrı salâvat bulunmaktadır. Tekrarlarla birlikte uzun salâvatların sayısı 50'ye ulaşmaktadır. Esma-i Hüsna adedi ise 100'ü aşmaktadır. Bu bakımdan eşsiz bir zikir ve dua hazinesidir.

Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin tertip ettiği ve talebelerine de her namazdan sonra yapmalarını ehemmiyetle ifade ettiği bu tesbihatı yepyeni bir bilgisayar hattı ve Yâsin-i Şerif ile birlikte kolay oku nabilir bir şekilde hazırlayarak müminlerin istifadesine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789756397136
MarkaMoralite Yayıncılık
Stok DurumuVar
9789756397136
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.