• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Davranış Reçetesi

   Fiyat:
   26,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34,6) :
   17,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Davranış Reçetesi 
   Yazar           Ahmet Kocacan 
   Yayınevi       Çınaraltı Yayınları    
   Kağıt Cilt      2.Hamur Kağıt - Karton Kapak Cilt
   Sayfa Ebat   208 sayfa x 13.5x21 cm.
   Yayın Yılı      2013
         


   Çınaraltı Yayınları Davranış Reçetesi kitabını incelemektesiniz.    
   Ahmet Kocacan Davranış Reçetesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Psk. Dan. Ahmet Kocacan

   Sevgili anne-babalar ve değerli eğitimciler; en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, zaman zaman uyum ve davranış bozuklukları olabilmektedir. Bunlardan bazıları, aşağıda sıralanan sorunlar olabileceği gibi daha fazlası da olabilmektedir.

   Çocuğunuz, parmağını emiyor ya da tırnağını mı yiyor?
   Çocuğunuz, altını mı ıslatıyor?
   Çocuğunuz, korkuyor ve sizinle mi yatmak istiyor?
   Çocuğunuz, konuşurken takılıyor mu ya da kekeme mi?
   Çocuğunuz, asabi, inatçı ve hırçın mı?
   Çocuğunuz, doyumsuz ve kıskanç biri mi?
   Çocuğunuzda yemek yeme bozukluğu mu var?
   Çocuğunuzda okul fobisi var ve çocuğunuz okuldan mı kaçıyor?
   Çocuğunuz, derslerinde başarısız ve okumayı sevmiyor mu?
   Çocuğunuz, aşırı sınav kaygısı mı yaşıyor?
   Çocuğunuz, argo konuşan ve özgüveni eksik bir ergen mi?
   Çocuğunuz, yalan söylüyor veya hırsızlık mı yapıyor?
   Çocuğunuz, bilgisayar-internet ve televizyon bağımlısı mı?
   Çocuğunuzun dikkati eksik veya dağınık mı?

   Şüphesiz davranış, uyum ve gelişim bozukluklarının hepsi bir çocukta görülmez. Eğer bu problemlerden bir ya da birkaçına çocuğunuzda rastlıyorsanız, "Davranış Reçetesi" başucu kitabınız olacaktır.

   Sorunların çözümüne yönelik pratik davranış önerilerinin yer aldığı bu kitabı okuduğunuzda, inanıyoruz ki çocuklarınızı ve kendi eğitim anlayışınızı bir kez daha gözden geçireceksiniz.

   Bu kitap sayesinde doğru davranış reçetelerini okuyarak, sağlıklı uygulamalar için bilgiler edineceksiniz. Siz de çocuklarınızla mutlu ve gelecekten umutlu olmak istiyorsanız, çözüm; elinizin altında. O halde ne duruyorsunuz?

   Haydi! "Davranış Reçetesi ne göz atmaya...

    
    
   Psk. Dan. Ahmet KOCACAN

   1977 yılında Balıkesir'de dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü 'nden lisans diploması ile mezun oldu.

   Mesleğinin ilk yıllarında Anadolu'nun farklı il ve ilçele­rinde, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Psikolojik Danışman unvanıyla görev yaptı.

   Aynı zamanda Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde farklı kurum, kuruluş, dernek, sivil toplum örgütü, üniversite, okul ve özel sektörde yönetici, personel, öğretmen, öğrenci ve aile odaklı eğitim programı ve seminerler düzenledi. Daha sonra seminer programları için Avrupa ülkelerinden davetler alan Ahmet KOCACAN; Hollanda, Almanya, Fransa, Belçika ve isviçre'de seminer ve eğitim çalışmalarında bulundu.

   Eğitimci-Yazar Ahmet KOCACAN, seminerlerindeki akıcı, coşkulu ve interaktif sunumu, pratik uygulamalarda karşılaştığı örneklerle konu zenginliği, ikna kabiliyeti, okuduğu şiirler ve kendine has esprili sunum tarzıyla dinleyenlerin büyük teveccü­hünü kazanmaktadır.

   Ahmet KOCACAN, çocuklar için yayınlanan masal kitapla­rına yayın danışmanlığı yapmanın yanı sıra, hâlen farklı gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile içerikli köşe yazarlığı yap­maktadır. Psk. Dan. Ahmet KOCACAN, aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sertifikalı ve gönüllü eğiticilerindendir.
    
   Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye'nin her yerinde ve yurt dışında seminer ve konferans programlarına devam ederek, insanların ve ailelerin hayatına yaptığı küçük dokunuşlarla anlamlı değişimler yapmaya gayret etmektedir.

   Yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

   Yazarın Yayınlanmış Eserleri

    
   • Ben Bisiklet İstiyorum (2010)
   • Büyüdükçe (2011)
   • Davranış Reçetesi (2013)
   • İki Gönül Bir Olunca (2015)
    
   BAŞLARKEN...

   Her anne-babanın yegâne gayesi mutlu ve başarılı çocuk yetiş­tirmektir. Anne-baba, uzun soluklu hayat yolculuğunda bu uğurda ilerlerken sayısız engel ve sorunlarla karşılaşır. Tarifi kabil olmayan badireler atlatır. Bu esnada kâh güler, kâh ağlar; kâh üzülür, kâh sevinir; kâh umudu yeşerir, kâh sükût-u hayale uğrar. Anne-baba, kimi zaman çocuğun ayakları altında paspas olur; kimi zaman türbülansa girmiş uçak gibi sarsılır; bazen de bir gulyabaniden korkar gibi derin endişelere kapılır. Zira çocuklar küçük, onların meselele­ri ise oldukça büyüktür.

   Bu çalışmada son yıllarda anne-baba ve eğitimcilere âdeta kan kusturan, neredeyse bir nezle kadar yaygın olan bilgisayar ve inter­net bağımlılığı, dikkat dağınıklığı, televizyon bağımlılığı, ergenlik, okul ve ders başarısızlığı, tek çocuk sendromu, doyumsuzluk, bo­şanma, özgüven, sorumsuzluk gibi aktüel konulara özellikle yer ve­rildi.

   Kitapta okuduğunuz herhangi bir madde henüz sizi ilgilendir­miyor olabilir, yine de çocuğun gelişimi hakkında bilgi sahibi olma­nıza, gelecekte yaşanacak muhtemel sorunlar ile ilgili tedbir alma­nıza, kendiniz ve çocuğunuz hakkında bazı temel bilgiler elde etme­nize yardımcı olacaktır. Zaten kitaptaki birçok konu, iç içe geçmiş durumdadır. Yani herhangi bir olumsuz durum, aynı anda birden çok problemin nedeni olabilmektedir. Dolayısıyla okuyacağınız her konu, başka pek çok soruna ışık tutabilecek öneriler içermektedir.

   Kaleme alınan bu eser, yalnızca belli bir yaş grubuna değil, âdeta çok bilinmeyenli denklem olan 0-20 yaş arası tüm çocuk ve gençlerin ebeveynine, evde ve okulda rahatlıkla uygulayabilecekle­ri davranış değiştirme yöntemleri sunmaktadır.

   Pratik uygulamalarımızda gördük ki çoğu kez ebeveyn (iyi niyetle de olsa) iyi şeyler yapmak isterken çocuğun problemini or­taya çıkaran, artıran hatta pekiştiren bir rol oynayabilmektedir. Bu kitap; anne-baba ve eğitimcilere, çocuğa karşı nasıl davranması ve ne yapması gerektiğini öğretmenin yanı sıra, ne yapmaması ge­rektiğine dair fikir vermeyi de amaçlamaktadır.

   Elinizdeki eser, çocuk ve gençlerdeki uyum, gelişim ve davra­nış bozukluğu nedenlerinin ve çözüm önerilerinin multidisipliner bir anlayışla kısa, basit, net ve uygulanabilir şekilde, alfabetik ola­rak alt alta sıralandığı olağanüstü pratik bir kitap olma özelliğini ta­şıyor.

   Biz bu çalışma ile başta anne-babalar olmak üzere, eğitimcile­re ve meslektaşlarımıza anlamlı bir katkıda bulunmaya gayret ettik. Bu gayretimiz karşılık bulur ve bu eser, bir nebze olsun sadra şifa olursa bunu kendimiz için büyük bahtiyarlık addederiz.
   Bu uğurda gayret bizden, muvaffakiyet Rabbimizden...

   Ahmet KOCACAN
   Eylül 2013 – Balıkesir


   İçindekiler
   Alt Islatma            13
   Anne-Baba Yatağında Yatmak İsteme           20
   Artikülâsyon Bozukluğu     25
   Asabiyet 30
   Bilgisayar / İnternet Bağımlılığı        36
   Boşanma              42
   Davranış Bozukluğu           47
   Dikkat Eksikliği / Dağınıklığı              .53
   Dışkı Kaçırma      58
   Doyumsuzluk      62
   Ergenlik 68
   Hırsızlık 73
   İnatçılık  78
   Kardeş Kıskançlığı              83
   Kekemelik            90
   Kendi Kendini Tatmin         96
   Korku     100
   Küfür Veya Argo Konuşma               105
   Okul / Ders Başarısızlığı    109
   Okul Devamsızlığı / Okuldan Kaçma              117
   Okul Fobisi           123
   Okuma(Ma) Alışkanlığı       129

   Öfke Kontrol Bozukluğu     136
   Özgüven Eksikliği               142
   Parmak Emme Alışkanlığı 148
   Saldırganlık          153
   Sınav Kaygısı       160
   Sorumsuzluk        166
   Tek Çocuk Sendromu        171
   Televizyon Bağımlılığı        176
   Tik Bozukluğu      180
   Tırnak Yeme Alışkanlığı     184
   Utangaçlık            189
   Yalan Söyleme    195
   Yemek Yeme(Me) Alışkanlığı           200
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055563271
   MarkaÇınaraltı Yayın
   Stok DurumuVar
   9786055563271
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.