Edebül Müfred 2 Cilt Set SEMERKAND

Fiyat:
695,00 TL
İndirimli Fiyat (%28,8) :
495,00 TL
Kazancınız 200,00 TL
Havale / EFT:
485,10 TL
138,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Edebül Müfred 2 Cilt
Yazar           İmam Buhari
Tercüme      A .Suat Demirtaş
Yayınevi      Semerkand Yayınları
Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton Kapak Kalın 2 Cilt Set
Sayfa Ebat  731 Sayfa - 17x24  cm


Bu kıymetli eser, büyük âlim İmam Buhârî’ye [rahmetullahi aleyh] aittir. İslâm ahlâkı ve edebini öğretmek maksadıyla 1322 hadisi 644 bölüm halinde topladığı Edebül Müfred adlı bu değerli eser, zengin muhtevası ve tertibi ile dikkat çekmektedir. İmam Buhârî, bu esere aldığı hadislerin yarıya yakın kısmını el Camiuus sa?i?in çeşitli bölümlerinde de zikretmiştir.

Bu hadislerin altmış üçü dışında hepsinin Kütüb-i Sitte’de mevcut olması, müellifin el-Edebü’l Müfred’deki hadisleri de titizlikle seçtiğini göstermektedir.

Her seviyedeki insanın istifadesini kolaylaştırmak için büyük bir titizlikle tercüme edilen bu değerli eser, birçok ehil kimse tarafından baştan sona okunup kontrol edildi. Böylece muhtemel hataları en aza indirme imkânı yakalanmış oldu. Konu başlıkları elden geldiğince kısa ve özlü yazıldı. İçerisinde geçen âyetlerin Kur’an’daki sûre ve âyet numaraları belirtildi.

Hadislerin manaları birebir aktarıldı, ancak müteşâbih hadisler tevil edilerek verildi. Anlaşılması zor veya yanlış anlaşılabilecek hadisler dipnotlarda izah edildi. Açıklamalar esnasında başta Kütüb-i Sitte şerhleri olmak üzere birçok kaynağa başvuruldu. Bu kıymetli kitap, böyle uzun ve titiz bir hazırlık sürecinin ardından Semerkand Yayınları tarafından siz değerli okurlarımızın istifadesine sunuluyor.

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786051596051
MarkaSemerkand Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.