Gurur İmam-ı Gazali Çelik Yayınevi

Fiyat:
100,00 TL
İndirimli Fiyat (%37) :
63,00 TL
Kazancınız 37,00 TL
Havale / EFT:
61,11 TL
Aynı Gün Kargo
“Ey insanlar! Şüphesiz ki Allah'ın vadi haktır. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve o aldatıcı (şeytan) da Allah hakkında sizi kandırmasın.”
(Fâtır Suresi, 5)

İmam-ı Gazâlî’nin en büyük eseri olan İhyâu Ulûmi’d-Din, Müslümanlar için her dönem ilk akla gelen başvuru kaynağı olmuş ve bu esere büyük güven duyulmuştur. Yüzyıllar boyunca Müslümanların ellerinden düşmeyen ve kitaplıklarında baş köşede duran bu rehber nitelikli büyük eseri şimdi yepyeni bir formatla sizlere sunuyoruz. Eserin içinde yer alan konuların her biri, orijinal anlatımı asla bozulmadan,

İhyâu Ulûmi’d-Din, dört ana bölümden ve her bölüm de onar konudan oluşmaktadır. Üçüncü bölümü olan Helak Edici Şeyler’in onuncu konusu “gurur” hakkındadır.

Gurur (aldanış), pek çok kötülüğün esası ve helak edici unsurların kaynağıdır. Bunun iyi bilinmesi için bazı detaylarını izah etmek gerekir. Çünkü bu sayede insan, gururun menfezlerini, cereyan ettiği noktaları ve en çok gurura düşülen hususları öğrenir ve onların tehlikelerinden korunarak işlerini basiret ve kararlılık üzerine bina edebilir.

Bu kitap, gururun cereyan ettiği noktaların türlerini; ilim, mal ya da makam sahibi insanlardan mağrur olanların sınıflarını izah etmekte, onların gurura kapılma yönlerine ve hangi hususta gaflet içinde olduklarına değinmektedir. Gururun aldatıcı oklarından kurtulmak isteyenlerin kendilerinden çok şey bulacakları ve istifade edecekleri bir eser...


Yayınevi:                          Çelik Yayınevi
Yazar Adı:                        İmam-ı Gazali
Mütercim Adı:                Ersan Urcan
Düzenleyen Adı:             İkram Arslan
Kategori Adı:                   Dini Eğitim
Kâğıt Türü:                       İthal Kâğıt
Cilt Türü:                          Karton Kapak
Boyutlar:                          13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı:                     156
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258359183
MarkaÇelik Yayınevi
Stok DurumuVar
9786258359183
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.