Hanefiler İçin İlmihal El Hediyyetul Alaiyye Muallim

Fiyat:
370,00 TL
İndirimli Fiyat (%40,5) :
220,00 TL
Kazancınız 150,00 TL
61,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Hanefiler İçin İlmihal El-Hediyyetul Alaiyye
Yayınevi       Muallim Neşriyat
Yazar            İbn Abidin Zade
Çevirmen     Yrd. Doç. Dr. Osman Bayder
Kağıt  Cilt     Sarı Şamua - Ciltli, Kalın Sıvama Cilt
Sayfa  Ebat  480 sayfa - 16.5x24 cm.
Muallim Neşriyat Hanefiler İçin İlmihal El Hediyyetul Alaiyye kitabı nı incelemektesiniz.
Hanefiler İçin İlmihal El Hediyyetul Alaiyye kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Mecelle-i Ahkâm-ı Adliyye cemiyeti üyesi Alâed-din İbn Abidinzâde'ye ait olan bu kitap, Hanefi mezhebinin muteber kaynakları esas alınarak kaleme alınmış bir Hanefi ilmihalidir. Kitabın belki de en önemli özelliği konuların basit, anlaşılır ve kast edilen anlamın anlaşılabileceği şekilde detaylı olarak ele alınmış olmasıdır. Kitapta yer alan görüş­lerin, mezhepte kabul görmüş ve fetvaya esas teşkil eden (müftâbih) görüşler olması, burada yer alan bilgiler ile gönül rahatlığı ile fetva verilmesini ve amel edilmesini mümkün kılmaktadır. Kitap daha çok ilk basamaktaki ilim taliplerinin ihtiyaç duya­cağı konuları ele almaktadır. Bu sebeple de genç yaştakilerin ihtiyaç duyacağı temizlik, namaz, oruç, adak, itikâf, yemin, zekât, kurban, hac, gündelik hayatta sıkça rastlanılan haramlar-helaller ile temel inanç esasları konularına yer verilmiştir.

 Müellifin Mukaddimesi

Dinde fakih kılarak ve hidayete erenlerin yoluna girmeyi (sülük] kolaylaştırarak bizlere minnette bulunan Allah'a hamd; hatemu'l-enbiya ve kudvetu'l-asfiyâ olan seçkin nebiye, temiz âl'ine ve yolunu şaşıran­lara hidayet rehberi olan ashâb-ı kirama salat u selam olsun.
Bu kitap, ilim yolculuğuna yeni başlayanların zorluk çektikleri iba­det konularını ele almaktadır. Kitaba "el-Hediyyetu'l-alâiyye li-telâmizi'I-mekâtibi'l-ibtidaiyye" adını verdim. Allah'tan niyazım bu kitabı müta­laa edenlerin bundan istifade etmesidir.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054709502
MarkaMuallim Neşriyat
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.