• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Her Anneye Lazım

   Her Anneye Lazım
   Her Anneye Lazım
   Her Anneye Lazım
   Her Anneye Lazım
   Her Anneye Lazım
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   40,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43) :
   22,80 TL
   Kazancınız 17,20 TL
   22.80 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Her Anneye Lazım Dua ve Bilgi Hazinesi    
   Yazar          Esma Muratoğlu    
   Yayınevi      Muallim Neşriyat     
   Kağıt Cilt     2.Hamur Kağıt, Karton Cilt
   Sayfa Ebat  384 sayfa - 13x19 cm.
   Yayın Yılı     2019  - 31. Son Baskı


    

   Esma Muratoğlu Her Anneye Lazım Dua ve Bilgi Hazinesi kitabını incelemektesiniz.    
   Muallim Neşriyat Her Anneye Lazım kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Çocuğum olmuyor diye üzülüyorsanız..
   Çocuğum alim olması için neler yapabilirim diyorsanız..
   Hamileyseniz ve çocuğunuzun çok zeki olmasını istiyorsanız..
   Doğum zor olmasından korkuyorsanız..
   Çocuğunuzun iştahsızlığı sizi üzüyorsa..
   Çocuğum var, ama bir tanede kız olsun diyorsanız..
   Düşük tehlikeniz varsa..
   Bu kitap tüm annelere büyük bir ilaç olacak!


   Rasulullah Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyuruyor:

   "Babanın çocuğuna yaptığı dua, kabul edilmesi bakımından, Peygamberin ümmetine yaptığı dua gibidir. Anne de böyledir.""1
   Ne var ki annenin şefkati babanınkinden daha çok olduğu için, onun duası kabul edilme cihetinden babanınkinden süratlidir...
   Nitekim bir hadis-i şerifte Rasulullah (sallallahü aleyhi ve sellem) Efendimiz şöyle buyuruyor:

   "Annenin duası daha çabuk kabul edilir."
   AshabKiram, (radıyallahü anhüm) Rasulullah (sallallahü aleyhi ve sellem'den bunun sebebini sorduklarında, şöyle buyurdular: "O, babadan daha merhametlidir! Çok merhametli olan kimsenin duası boşa çıkmaz!"'21


   İthaf

   Bu kitabı ruhumun terbiyecisi olan Üstadım Hacı Mahmut Efendi (kuddise sırruhu) Hazretlerine, hocalarıma ve canlarıyla, mallarıyla, her türlü fedakarlıklarıyla bu yolda destek olan Babama ve Anneme ithaf ediyorum.


   Teşekkür

   Bu kitabın hazırlanmasında, yazılıp basılmasında ve Müslüman kardeşlerimize ulaştırılmasında emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür eder, Alim ve Habir olan Mevlâ tarafından mükafatladırılmalarını, nesillerinin Alim ve Allah dostu olmasını niyaz ederim.


      ÖNSÖZ

   Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla...

   Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd; Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'e salat ve selâm ile başlayarak kitabımızın bereketlenmesini talep ediyoruz.

   Öyle bereket ki; İbrahim (aleyhisselam) Kabe'nin inşasını tamamladığında Allah (celle celalühü) ona bütün dünyadaki insanları hacca davet etmesini emretti.

   İbrahim (aleyhisselam)'ın ne bütün dünyada ki insanların yanına teker teker gidip davet etmeye gücü yetebilirdi, ne de bağırsa bütün dünyaya sesini duyurabilirdi.

   Fakat Allah'a teslim olunca, acziyetin yerini kudret aldı ve Allah (celle celalühü) İbrahim (aleyhisselam) 'ın sesine öyle bir bereket verdi ki; onun sesini ve davetini dünyadaki bütün insanlara duyurdu.

   İşte Besmele, Hamd ve Salavat ile Allah'tan öyle bir bereket istiyoruz ki bu bereket vesilesiyle kitabımızdaki bilgiler tüm dünyaya yayılsın, amel edilsin ve yer yüzü Salih Mü'minlerle dolsun.

   Muhterem Şeyhimiz Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri (kuddise sırruhü) bir gün sohbetinde şöyle buyurdular.

   "Yeryüzünden gökyüzüne bakıldığında nasıl güneş, ay ve yıldızlar görünüyorsa; eskiden gökyüzünden yeryüzüne bakıldığında güneş gibi, ay gibi, yıldız gibi alimler görünürdü. Sonra bu alimlerin çoğu ahirete gitti ve yeryüzü karanlık kaldı. Şimdi bize düşen vazife yine öyle alimler yetiştirmek, böylelikle dünyayı karanlıktan kurtarmaktır."

   Muhterem Şeyhimiz bunu sadece sözleriyle ifade etmiş bir zat değil, tam tersi hayatını tekrar o alimleri yetiştirme yoluna adamış olan bir zattır.

   Onun bereketiyle her yer ilim, amel, ihlasile şenlendi. Nice büyük alimler yetişti.

   Allah (celle celalühü) kendisine Nuh (aleyhisselam) 'ın ömrü gibi ömür, Eyyüp (aleyhisselam) 'a sonradan verildiği gibi sağlık ve gençlik ihsan eylesin. Bizleri de dünyada ve ahirette civarından ayırmasın.

   Bu kitabı hazırlamaya neden ihtiyaç duyduğuma gelince;

   Zalimden zalim doğması adettir.
   Zalimden alim doğması saadettir.
   Alimden alim doğması adettir.
   Alimden zalim doğması felâkettir.

   Alimden alim doğması âdeti eskide kaldı, alimden zalim doğma felâketi yaygınlaştı.

   İçinde bulunduğumuz zaman öyle bir zaman ki insanların çoğu haramların içinde yüzüyor, öyle bir hayat sürüyorlar ki sanki İslam diye bir din yeryüzüne inmedi, sanki ölüm yok, sanki diriliş yok...

   Çoğunluğun böyle olduğu bir zamanda evladını ateşten korumak isteyen bir insanın işi ise hayli zor!

   Böyle bir zamanda dua çok daha büyük bir önem arz ediyor. Belki sadece samimî gözyaşlarıyla dua edenlere çocuklarını ateşten korumak müyesser oluyor.

   Ben de özellikle çocukların Salih olmasını hedefleyen duaları ve bilgileri cem ederek, Rabbimizden bu çalışmayı çoğunluğunu alim ve Allah dostlarının oluşturacağı yeni bir neslin yetişmesine vesile kılmasını niyaz ediyorum.

   Hatalarımı affetmesini Yüce Allah (celle celalühüj'dan dilerim. O her şeye kadirdir. Netice ve muvaffakiyet ancak O'ndandır.

   5 Temmuz 2010
   23 Recep 1431-Ankara

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056282003
   MarkaMuallim Neşriyat
   Stok DurumuVar
   9786056282003
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.