• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hilal - Abdullah Kara Sahabe Kitap Seti

   Fiyat:
   225,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34,7) :
   147,00 TL
   Kazancınız 78,00 TL
   49,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Hilal - Abdullah Kara Sahabe Kitap Seti
   Yazar           Hilal Kara , Abdullah Kara 
   Yayınevi       Siyer Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur , Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat   1.529 sayfa, 13,5x21 cm
   Yayın Yılı      2018, 2019, 2020           

    


   Siyer Yayınları Hilal Abdullah Kara Sahabe Kitap Seti ni incelemektesiniz.  
   Hilal Kara, Abdullah Kara kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Abdullah , Hilal Kara'nın kaleminden üç muhteşem eser.

   Hanım Sahabiler
   Ashâb-ı Suffe
   Çocuk Sahabiler   Çocuk Sahabiler

   Çocukluk dönemi, fiziki gelişimin yanı sıra ahlak ve karakter yapısının şekillendiği dönemdir. Bu dönemi besleyen en önemli özelliklerinden biri de örnek insan profilidir.
   Zira çocuklar etraflarında olup bitenleri sürekli gözler, söylenenleri ve yapılanları tertemiz hafızalarına kaydederler. Bu nedenle en iyi, en doğru ve en isabetli örneğin onlara en güzel şekilde sunulması gerekir.
   En iyi örnek elbette Peygamberimiz (sas) ve bizzat onun yetiştirdiği sahâbîlerdir. Bu sahâbîlerden bir kısmı çok özeldir.

   Onları özel kılan şey; çocukluk ve gençlik yıllarını O'nunla (sas) birlikte geçirmeleridir. Onlar dünyaya gözlerini açtıkları gün Hz. Peygamber'i (sas) gördüler, hayatlarının en
   güzel zamanlarını O'nunla (sas) geçirdiler.
   Onlar, Hz. Peygamber'i (sas) tanımamızı ve örnek almamızı sağlayan eşsiz tablolara şahit oldular. Yetiştirdikleri ve örnek oldukları öğrencilerle bu tabloları nesilden nesile ulaştırarak ölümsüzleştirdiler.
   Sade ve akıcı bir üslupla yazılan bu kitap, yıldız misali yetmiş sahâbînin hayatını konu ediniyor.
   Kitabı okurken onların hayatını, özel anlarını bizzat kendi dillerinden 
   öğrenecek, hissedecek ve yaşayacaksınız. Siz yaşadıkça çocuklarınızın tertemiz ruhlarında nebevî bir geleceğe, nurlu bir istikbale kapı aralanacaktır.


   Ashâb-ı Suffe

   Abdullah Kara
   Hilal Kara

   Ashâb-ı Suffe, ilk emri Oku! olan bir dinin ve ölüm tehdidi altında bile ilme öncelik veren bir peygamberin güzide talebeleridir.
   Oku! emriyle başlayan bu eşsiz inkılâp, Allah Resûlü'nün (sas) olağanüstü çabalarıyla zirveye ulaştı ve Suffe Ashâbı ile hayat buldu.
   Allah ve Resûlü'nün mesajını en iyi şekilde içselleştiren Ashâb-ı Suffe, Kur'ân ve sünneti öğrenerek yaşamayı hayatlarının gayesi yaptılar. Hâl, hareket ve yaşantılarıyla
   kıyamete kadar gelecek nesillere örnek oldular.
   Daha düne kadar okumayı ve yazmayı akıllarından bile geçirmeyen bir toplumun fertleri iken İslâm ile hayat bulan sahâbîler, o günden sonra ilim ve irfan aşığı oldular ve hayatlarını buna adadılar. Bu insanlar, gök kubbenin altında yaşayan en bahtiyar insanlardı. Rehberleri, Kur'ân; okulları, Mescid-i Nebevî; öğretmenleri, peygamberlerin serveri olan Hz. Muhammed (sas) idi.


   Bu kitap; akıcı ve sade bir üslupla istifadenize sunulmuş olup en sevgilinin en özel öğrencilerini yakından tanımak, manen onların önüne diz önüne çöküp talebeleri olmak, nebevî ilim ve irfanla tanışmak için hazırlandı.


   Hanım Sahabiler
   Abdullah Kara, Hilal Kara

   Bugün insanlığın, özellikle yeni nesillerin yetiştirilmesinde rol model olacak şahsiyetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu açıktır.
   Bu ihtiyaca en güzel şekilde cevap verecek nesil, elbette bizzat Hz. Peygamber'in (sas) eğitiminden geçen sahâbe neslidir.


   Sahâbe, yaşamımızın her karesi için canlı ve pratik çözümlerle süslü birer hazinedir. Allah Resûlü'nün (sas) kızları ve kız torunlarından sonra onun (sas) en yakınında olan hanım sahâbîlerin hayatlarını ele aldığımız bu kitapta, hayatınızı aydınlatacak birbirinden güzel örnekler bulacaksınız. Gelin, o yıldız sahâbîlerin örnek hayatlarını, birlikte okuyup birlikte aydınlanalım.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057687413
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057687413

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.