• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   İslam Evinde Çocuk Terbiyesi

   Fiyat:
   35,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37,1) :
   22,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap           İslam Evinde Çocuk Terbiyesi  
   Yazar          İhsan Şenocak  

   Yayınevi      Hüküm Kitap
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton kapak cilt  
   Sayfa Ebat  156 sayfa, 13,5x21 cm
   Yayın Yılı     2021

    

   İhsan Şenocak İslam Evinde Çocuk Terbiyesi kitabı nı incelemektesiniz.   
   Hüküm Yayın İslam Evinde Çocuk Terbiyesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   İslâm Evinde Çocuk  Terbiyesi
   İhsan Şenocak


   Müslümanlar, kız çocuklarına, İslâm çağını başlatacak Yavuzları, Ebussuudları, Bakileri, Sinanları, Barbarosları yetiştirecek yarının muallimeleri olarak baksın. Anne diyelim, evlat diyelim, hala, teyze, kardeş diyelim yeniden kadınlara. Kız çocuklarını cahiliyede utancından mezara, modern zamanda para hırsından şehvet arenalarına gömenlere karşı bir onur savaşı başlatalım Hz. Muhammed'in (s.a.v) izinde. İnsanın varlığı kadının, kadın olarak var olabilmesine bağlı diyelim. Kızlar erkek kardeşleriyle birlikte büyüsün, aynı sofraya otursun -miras hariç- aynı kalite ayakkabıyı giysin. Birinin hakkını diğerine vermeyelim.

   İman ve ibadet muvâzenesinde bir hayat yaşayan çocuk sözüyle, aksiyonuyla ahlak âbidesi olur. İslâm'ı esas alarak hayatı yeniler, evi, cemiyeti yeniden kurar, kabuğa değil öze, propagandaya değil hakikate, ütopyaya değil ideale bağlanır. Güçlünün değil, hakikatin izini sürer. Süfli hayata uyum sağlaması noktasında en yakınları dahi ona baskı yapsa yine de eğlence merkezi yerine camiye gider.

   İstanbul'u uyandıracak, Kudüs'e hürriyet taşıyacak, Roma'yı sarsacak, Bosna'dan Kaşgar'a yürek yolları vuracak, haritaları yeniden çizecek kahramanlar, şahsiyetini iman, ibadet, cihad ve ahlak esaslarının inşa ettiği çocuklar arasından çıkacak. Bu kitap, o çocukların hangi babanın ocağında, hangi annenin kucağında büyük vazifeye nasıl hazırlanacağına cevap aramakta.

   Devri bitti mösyönün, kefeni biçildi matmazelin... Gün doğuyor, yakında İslâm evinde yetişen çocuklar güneşin doğuşunu ilan edecek bütün cihana.

   İslâm terbiyesiyle büyüyen bir çocuk, yaptığı hayırlı ameller vesilesiyle insanların ebeveynini hayırla yâd etmesine, İslâm'dan uzak bir iklimde büyüyen çocuk ise ifsadıyla bütün bir cemiyetin anne-babasına lanet etmesine sebep olur.

   Müslüman! Çocuğunun Cennet vesilen olduğunu unutma!

   Dört bölümden oluşan bu kitap ebeveyne önce kendilerini sonra da çocuklarını hangi esaslara bağlı olarak yetiştirirlerse hem dünyalarını hem de âhiretlerini cennete çevireceklerini anlatmaya taliptir.


    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050644135
   MarkaHüküm Kitap
   Stok DurumuVar
   9786050644135

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.