İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri

Fiyat:
165,00 TL
İndirimli Fiyat (%39,4) :
100,00 TL
Kazancınız 65,00 TL
Havale / EFT:
97,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap           İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri

Yazar          Kollektif
Yayınevi      Siyer Yayınları 
Kağıt Cilt     2.Hamur - İnce Karton Cilt

Sayfa Ebat  396 sayfa, 13.5x21 cm
İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri kitabı nı incelemektesiniz.  
Siyer
İmam Buhari Hayatı ve Eserleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri
Siyer Yayınları

İslâm Medeniyeti, tarihin her döneminde farklı alanlarda örnek ve önder şahsiyetler yetiştirmiştir. Peygamber yolunun şaşmaz takipçisi, hadis ve sünnetin (mu)hafızı, hadisçilerin önderi, fakihlerin efendisi olarak nitelenen İmam Buhari de; hadis, fıkıh, tarih, tefsir gibi birçok alanda kendisini yetiştirmiş çok yönlü bir âlim, aynı zamanda ilmiyle âmil, âbid, zâhid ve örnek bir şahsiyettir.

Küçük yaşlarda ilim öğrenmeye başlayan, ilim meclislerinde üstün zekası ve güçlü hafızasıyla hocalarının beğenisini kazanan, henüz gençlik yıllarında ismi farklı ilim merkezlerinde şöhret bulan ve hepsinin ötesinde Hz. Peygamber'in (sas) sünnetine adadığı hayatı neticesinde ortaya koyduğu muazzam eseriyle adını unutulmayanlar listesine yazdıran Buhara'nın batmayan güneşinin hayatı ve İslâm ilim geleneğindeki yeri incelenmektedir bu naçiz eserde.

Hadis denilince bugün pek çok kişinin aklına gelen ilk isim olan İmam Buhari, daha çok Kur'ân-ı Kerim'den sonra en sahih kitap kabul edilen el-Câmiü's-sahîh adlı eseriyle tanınmıştır. Ancak o hem bu eşsiz eseri hem de diğer çalışmalarıyla İslâmî ilimlerin farklı dallarına katkılar sağlamıştır.

Bu çalışmada, onun yoğun gayretinin neticesi olarak sunduğu bu hizmetin bir fotoğrafı sunulmaktadır.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257274920
MarkaSiyer Yayınları
Stok DurumuVar
9786257274920
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.