Kelime Manalı Münebbihat Tercümesi YASİN

Fiyat:
225,00 TL
İndirimli Fiyat (%46,7) :
120,00 TL
Kazancınız 105,00 TL
Havale / EFT:
116,40 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap            Kelime Manalı Münebbihat Tercümesi

Yazar           İbni Hacer El Askalani
Yayınevi       Yasin Yayınları
Tercüme       E. Ürün
Kağıt  Cilt      2.Hamur - Karton Cilt
Sayfa  Ebat   622 sayfa - 16x23.5 cm.Yasin Yayıncılık Kelime Manalı Münebbihat Tercümesi kitabı nı incelemektesiniz.
İzahlı Münebbihat Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2ÖNSÖZ

Bütün hamd ve senâlar âlemleri yoktan var eden yüce Allah'a mahsus­tur. Salât ve selâm Rasûlullah (sailallahu aleyhi ve sellem) Efendimize, onun ehli beytine ve tüm sahabe-i kiramının üzerine olsun.

Bu risale, İbn-i Hacer El Askalani hazretlerinin kıymetli eserlerinden biri olan münebbihat kitabının kelime manalı bir tercümesidir. Dünya ve ahiretteki kurtarıcımız olan Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)' hadisi şerifle­ri başta olmak üzere içinde birçok kıymetli öğüdü barındırır. Bu kitap, ismin­den de anlaşılacağı üzere ebedî ahiret hayatımızın kurtuluşuna vesîle ola­cak birçok öğüdü bulundurmaktadır. Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve se//em den ve birçok âlimden günümüze kadar gelen bu ilim mirasının ya­yılması ve herkesin istifadesine sunulması ümidiyle bu kitabı izahlı ve kırık mana olacak şekilde hazırladık. Allah (celle celâiühû) bu kitabı okuyan herkesi bu risalenin tüm öğütleriyle amel etmeyi nasip etsin.

Dokuz bölümden oluşan eser iki cümleli (es-sunâî) sözlerden başlayıp, on cümleli (el-uşârî) sözlere kadar devam eder. Kitabın orijinal metninde se­netlerinin zikredilmediği bu eserde 221 rivâyet yer almaktadır. Bu rivâyetler içerisinde 51 'i Hazreti Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem’e ait olduğu ifade edilen hadislerdir. Diğerleri ise sahâbe, tâbiûn, hâkim ve tabiplerin kelâm-ı kibarlarından oluşmaktadır. Eserde önceki peygamberlere vahyedilen sözle­re de yer verilmektedir. Biz ise sadece Hazreti Peygamber (sallallahu aleyhi ve selleme izafe edilen hadîslerin kaynağını vermekle yetindik.

Allah tarafından kusurlarımızın bağışlanmasını niyaz eder, bu eserin gü­nümüze kadar gelmesine vesile olan İbn-i Hacer El-Askalânî hazretleri başta olmak üzere hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarımıza ve basım aşa­masında yardımlarını esirgemeyen Yasin Yayıncılık'a teşekkür ederiz.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786053461517
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar
9786053461517
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.