Kuran Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları

Fiyat:
320,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap           Kuran Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları  

Yazar           Salih Küçük
Yayınevi      Mavi Sıla Yayınevi 
Kağıt Cilt     2. Hamur , Karton Kapak Cilt, 2 Cilt Set
Sayfa Ebat   1.376 Sayfa,  16x24 cm
Salih Küçük Kuran Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları kitabı nı incelemektesiniz.    
Mavi Sıla Yayın 2 Cilt Kuran Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Kuran Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları

OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE!

"Kur'an Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmalarının tek cilt hâ­linde gerçekleştirilmiş olan ilk baskılarının siz değerli okuyucularımız tara­fından "faydalı" olduğuna dair olumlu tepki görmesi bizleri sevindirmiş, Kur'an'ın anlaşılmasına yönelik katkılarımızın hedefe ulaşması ise apayrı bir mutluluk vermiştir. Duygularımızı sizlerle paylaşmak istedik.

Okuyucularımızdan gelen kıymetli önerileri de dikkate alarak, çalış­mamızı hem imla hem üslup hem de bilgi bakımından yeniden ele aldık ve özellikle kavramlar-konular bahsine ilavelerde bulunduk. Dolayısıyla daha önce defalarca yayımlanmış olan bu eseri yenileyerek okuyucularımıza "iki cilt" halinde ve genişletilmiş şekliyle sunmuş bulunuyoruz.

Okuyucularımızın yapıcı tenkitlerde ve kıymetli tavsiyelerde bulun­muş olmaları ise bizim için daha büyük sevinç kaynağı olmuştur. Ümit edi­yoruz ki bütün çalışmalarımız okuyucularımızın şuurlu denetim süzgecin­den geçsin ve kemâl bulsun, varsa eksiklerimiz ve yanılgılarımız giderilsin.

Elinizdeki çalışmadan azamî düzeyde verimli ve etkin faydalanabil­meniz için aşağıda zikredeceğimiz birkaç hususa özellikle yer verdik. Bu hususları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz: 
Kur'an Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları.
 

 1. Kur'an Üzerine Testlerle Alternatif Eğitim Çalışmaları, Kur'an'ın tü­münü ihtiva eden bir çalışmadır. Bu nedenle; hem testlerle ilgili bölümleri hem de kavramlarla ve mesajlarla ilgili bölümleri bilinçli bir ders niteliğin­de kavrayabilmek için, en azından bir "meal'den yararlanmak gerekmekte­dir. Bu, herhangi bir meal çalışması olabilir. Ancak bu çalışmayı iyi bir "Tef­sir" kitabıyla takip etmeniz size çok daha fazla katkı sağlayacaktır.
 2.  
 3. Kur'an'da zikri geçen peygamberler ve onların kavimlerinin yaşa­mış oldukları beldeleri "hafıza kaydını kolaylaştırmak için" bazı harita ve re­sim denemeleri ile zenginleştirmek istedik. Bu çabamızın okuyucularımıza faydalı olacağını ümit ediyoruz.
 4.  
 5. Elinizdeki eseri herhangi bir roman gibi değil, her aşamasında edi­neceğiniz önemli bilgi kutuları olarak değerlendiriniz. Unutulmamalıdır ki, Kur'an'ın bütün âyetleri birbirleri için referans teşkil eder; çoğu yerde bir­birleriyle bağlantılar kurar. Bu bağlantıları idrak edebilmek için çalışmanızı adım adım; ama Kur'an'ın tamamını şamil bir bakış açısıyla yapmalısınız.

Bizim acizane tavsiyemiz odur ki; bütün kardeşlerimiz, güvendikle­ri ilim erbabı tarafından kendilerine önerilen en az bir TEFSİR kitabını bü­yük bir ciddiyetle ve not alarak okuyabilsin!..

Aynı içtenliklerle ve dostça yaklaşımlarla, çalışmalarımız için öneri­lerinizi ve eleştirilerinizi iletmenizden mutluluk duyacağız. Bundan hiç şüp­heniz olmasın. Daha sonra gelecek olan çalışmalarımızda da sizlerin olum­lu ve yapıcı yaklaşımlarınızın payı mutlaka olacaktır. Katkıda bulunan tüm okuyucularımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Mavi Sıla Yayınevi

TAKDİM

Kur'an Üzerine Yepyeni ve Orjinal Bir Çalışma

Allah elbette nurunu tamamlayacaktır ve elbette korumayı taahhüt et­tiği Kur'an'ı her türlü şeytânı taarruzdan koruyacaktır. Bundan hiçbir mü'min asla kuşku duymaz. Bu kesin hükme paralel olarak bâtıl ve onun çığırtkanlığını yapanlar elbette yok olup gidecek, sadece hakkın sesi ve sö­zü, sadece Kur'an bâkî kalacaktır. Bunda da hiçbir kuşku yoktur.

Öyle ise inanan insanlar niçin büyük bir çaba içerisinde ve onulmaz sıkıntılara göğüs gererek hakkı tebliğ gayreti içerisindedirler?

Sadece kulluk bilinci ve sorumluluk anlayışı... Başka hiçbir amaçları olamaz. Çünkü mü'minler iyi bilirler ki insan olmanın da mü'min olmanın da tek geçerli yolu kul olmaktır... Yaratıcının huzurunda daima uyanık bu­lunmak ve haddini bilmektir. Kendisine verilen emaneti her ne pahasına olursa olsun korumak; yerine yani insanlara ulaştırmaktır.

Kur'an üzerine yapılan bu çalışma da asırlar boyu yapılagelen çalış­malarda olduğu gibi" aynı kulluk bilinci ve sorumluluk anlayışı ile hazırlan­mıştır. Eminiz ki bütün mü'minlerin ortak gayeleri, Allah'a kul olmaktır.

Biliniz ki) Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir!

 
BU ÇALIŞMANIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 1. Tam 3475 test sorusu ihtiva eden bir araştırma ürünüdür. Testlerin çözümü için cevap kitapçığı ve cevapların kontrol edilebilmesi için doğru cevap anahtarı hazırlanmıştır.
 2.  
 3. Her sayfada yoğun olarak işlenmiş konu veya kavramlara sayfala­rın sonunda özel vurgular yapılmıştır.
 4.  
 5. Her sayfada âyetlerin işaret ettiği mesajlar, sayfaların sonunda maddeler hâlinde ve somut bir üslûpla yeniden vurgulanmıştır.
 6.  
 7. Kur an da bahsi geçen peygamberler ve onların kavimlerinin yaşa­mış oldukları bölgeler, Kur'an ve diğer sahîh rivâyetler dikkate alınarak, yaklaşık hatları ile harita üzerinde gösterilmiş; fotoğraflarla desteklenmiştir.

GAYESİ NEDİR?
 1. Başta gençler olmak üzere, insanların okuma arzularını harekete geçirmek. Bu nedenle son derece cazip bir yöntem kullanılmıştır. Okuma alışkanlığı olmayan gençlerimizin dahi zevkle ve heyecanla ellerinden bıra­kamayacakları bir "alternatif çalışma" sunmak.
 2.  
 3. Okuyucularımızın Kur'an hakkındaki bilgilerini tekrar gözden ge­çirmelerini, pekiştirmelerini ve eksiklerini tamamlayarak kendilerini değer­lendirmelerini sağlamak. Bir nevî kendi kendilerini test etme veya "deneme ortamı" oluşturmak.
 4.  
 5. Kavram ve konu vurgulamaları sayesinde, her sayfada geçen âyet­lerin konu ağırlıklarını "hafızalara" yerleştirmek.
 1. Mesajların maddeler hâlinde vurgulanmasıyla, âyetlerde işaret edi­len hükmün, hikmetin ve ana mesajın hafızaya kaydedilmesini sağlamak, idrakleri "ısrarla" harekete geçirmek.
 2.  
 3. Harita-fotoğraf denemeleri ile Kur'an'da bahsi geçen peygamber­ler ve onların kavimlerinin ibret dolu hikâyelerinin; yaşamış oldukları böl­gelerin daha somut ve daha canlı olarak "kavranmasını" sağlamak.

Asla unutulmamalıdır!..

KİTAP; adam olmak için, yani kâmil bir insan olmak için okunmalı­dır. Okunan kitapların, ancak böyle bir amacı hedefleyenler için fayda ver­mesi mümkün olabilir.

Yoksa bilgi elde etmek, bilimsel tartışmaların önde gelen ismi olmak veya bilge vasıflarla anılmak için okumak; iyi insan teşekkülünde olumlu hiçbir katkı sağlamaz. Böyle bir yaklaşım, aksine, güzel değerlerin iğdiş edi­lerek törpülenmesine sebebiyet verir.

Deniz GÜLKAN

Biliniz ki, Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir!.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786058916708
MarkaMavi Sıla Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786058916708
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.