Kuranı Kerimdeki Bütün Kelime Çözümleriyle Bina ZEHRA SEVEN

Fiyat:
400,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
280,00 TL
Kazancınız 120,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap          Kuranı Kerimdeki Bütün Kelime Çözümleriyle BİNA
Yazar         Zehra Seven
Yayınevi     Kitap Kalbi Yayıncılık
Kağıt Cilt    1.Hamur Renkli - Kalın Cilt
Sayfa Ebat  250 sayfa - 19x27 cm 

Zehra Seven Kuranı Kerimdeki Bütün Kelime Çözümleriyle Bina kitabı nı incelemektesiniz.

Kitapkalbi Kuranı Kerimdeki Bütün Kelime Çözümleriyle Bina adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Kitabımı yazarken pek çok kişiden teşvik ve yardım gördüm.
Bunlardan;  
Medrese hayatım boyunca insani ve ahlaki değerlerini kendime örnek alarak ilminden fayda­landığım, birlikte hizmet etmekten onur duyduğum, kitap çalışmamdaki maddi manevi en büyük destekçim değerli Zeynep Usta Hocama,

Engin görüşlerini benimle paylaşarak kalemime rehberlik eden değerli Saliha Takış ve Zehra Usta Hocama,

Yazdıklarımı okuyup fikir ve eleştirilerini esirgemeyen değerli Hayrunnisa Heyetine Kitabımla alakalı çalışmalarımda bana yardım eden arkadaşlarım; Asiye Yeşildal ve Gülsüm İzgi'ye

Bu çalışmayı gerçekleştirirken kendilerine hiç vakit ayıramadığım halde bana her zaman her türlü destek olan değerli aileme,

Son olarak sadece bizlere değil tüm İslam alemine rehberlik eden, hocalarından aldığı emaneti büyük bir titizlikle bizlere taşıyan, sohbetleriyle bize Kuran aşkını nakış gibi işleyen, manevi desteğiyle bizleri ayakta tutan kıymetli şeyhim MAHMUT USTAOSMANOĞLU (KS) Hazretlerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bizleri en güzel şekilde yaratan ve kulluğuyla şereflendiren Yüce Allah'a hamd, âlemlere rah­met olarak gönderdiği Resulüne salât ve selam olsun.

Nebilerin ve peygamberlerin sonuncusu Fahri Kâinat Efendimize (s.a.v) Cibril-i Emin vası­tası ile indirilen, Fatiha suresi ile başlayıp Nas suresi ile biten, herhangi bir beşerin benzerini yazmaktan aciz kaldığı Allah'ın kelamı olan Kuran-ı Kerim Arapça olarak indirilmiştir.

Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça olarak indirdik."

Bu sebeple Arapça tüm Müslümanların ortak dili olmuş ve Müslüman olan tüm milletler, Kur'an-ı Kerim'i anlamak için bu dili öğrenmeye büyük önem vermişlerdir. Başta Kuran ve Ha­dis olmak üzere Tefsir, Fıkıh, Akaid gibi kitaplar Arapça yazılmış olduğu gibi, ibadetlerimizin pek çoğu da bu lisanla eda edilmektedir.
Nitekim İmam-ı Azam Efendimiz de: "Muhakkak Arapça bütün şer'i ilimleri öğrenmeye vesiledir." buyurmuştur. İşte bu yüzden bizi bu nihai hedefe ulaştıracak olan Arapça'yı öğrenmek bizim öncelikli amacımız olmalıdır.

İslam topraklarının genişlemesiyle Kur'an-ı Kerim'i anlamayan veya anlamakta zorluk çe­kenlerin bu sıkıntılarını gidermek üzere geçmiş âlimlerimiz bizlere bir takım eserler bıraktılar.

Bunlardan "Emsile, Bina ve Maksut" kitaplarıİmam-ı Birgivi Hazretlerinin yazdığı "Avamil ve İzhar" kitapları ve bunu takip eden niceleri Arapça'yı öğrenmek için temel eser kabul edilmektedir.

Günümüzde bu usulde eğitime devam etmek isteyenler bazı zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu sıkıntılarında onlara yardımcı olmak ve Arapça'yı daha kolay anlayabilmeleri için çalışmamızı, Bina kitabının özünden hiç ayrılmadan, olabildiğince Türkçeleştirerek; şemalar ve çizimlerle görselleştirerek hazırladık.

Ayrıca tüm konularla alakalı olarak Kur'an-ı Kerimde geçen tüm kelimeleri derleyerek istifa­denize sunduk. Bununla beraber kendinizi test etmek ve bilgilerinizi pekiştirmek için her bölüm sonunda sınavlar hazırladık. Umarız bu uzun ama bir o kadar da kutsal yolculuğunuzun ikinci basamağı olan Bina kitabımızdan faydalanır ve hedefinize ulaşırsınız.

Tüm Kalbi duygularımla başarılar dilerim...

Zehra Seven


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059815840
MarkaKitap Kalbi Yayıncılık
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786059815840
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.