Şafii Fıkhı, 2 Cilt

Fiyat:
850,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,5) :
540,00 TL
Kazancınız 310,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap              Şafii Fıkhı
Yazar             Mehmet Keskin
Yayınevi         Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Kağıt - Cilt      Şamua kağıt, Lüks bez Cilt, 2 cilt takım
Sayfa - Ebat   1.460 sayfa - 16.5x24 cm
Yayın Yılı        2018 Yeni Baskı


 
Diyanet işleri başkanlığı yayınları 2 cilt şafii fıkhı kitabını incelemektesiniz.  
Mehmet Keskin şafii fıkhı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
 
 
                ÖN SÖZ
 
Hayatımıza istikamet vermek üzere bizlere dini gönderen Yüce Allah'a hamd-ü sena; âlemlere rahmet olarak gönderilen, dini bize tam olarak tebliğ eden sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'e, onun âline ve ashabına ve onların yolundan gidenlere de binlerce salât-ü selam olsun.
 
Yüce kitabımızda da ifade edildiği gibi bütün yaratılmışların en şereflisi olan insan, Rabbine kulluk etmek, bu kulluğun tezahürü olan ibadet görevini yerine getirmek üzere yaratılıp bu dünyaya gönderilmiştir.
 
 
"Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. "  Zâriyât, 51/56.
 
 
İbadetler, sağlıklı bir şekilde ifa edilirlerse anlam ve değer kazanırlar. Sağlıklı bir şekilde ifa edilmiş olmaları için de, ibadetlerin dinde belirlenen ölçü ve kurallara uygun bir tarzda ifa edilmeleri gerekir. Bu ölçü ve kurallar, ilmihal kitaplarında açıklamalı bir şekilde yer alırlar. Mensubu olduğu din hakkında bilgi sahibi olmak, her Müslümanın en başta gelen vecibelerindendir. Dinine bağlı olan her Müslüman, bunu vazgeçilmez en tabii bir ihtiyaç olarak kalbinin derinliklerinde hisseder. Yaşantısında dine yer vermeyen ve dinî hayatını mazbut bir şekilde ya­şamayan insanların mutlu, huzurlu bir hayat sürmelerine imkân yoktur. Sağlam bir dinî kişiliğe sahip olan ve her iki cihan mutluluğuna kavuşmak isteyen bir insan; yüce dinimizin akaid, temizlik, ibadet, helal, haram ve muamelata ilişkin hükümlerini öğrenip gereğince hareket etmek ister.
 
İnsanların bu ihtiyaçlarına cevap vermek makamında bulunan din bilginleri, yaşadıkları çağlarda değerine paha biçilemeyecek birçok eser kaleme almışlardır. Eserlerini okuyarak feyizlerinden istifade ettiğimiz ve kendilerine şükran borçlu olduğumuz o büyük, abidevi şahsiyet sahibi insanların açmış oldukları çığırdan yürüyerek hazırlamış olduğumuz elinizdeki bu mütevazı çalışmamızda akaid, ibadet, helal, haram, şahsi hâller ve muamelata dair bilgileri siz okuyucularımı­za anlaşılır, sade bir dille ve ilmî metodlara bağlı kalarak sunmaya gayret ettik. Adından da anlaşıldığı gibi Şafii mezhebini esas alan bu kitapta yer yer Hanefi mezhebinin görüşlerinden de bahsederek okuyucularımızın mukayese yapmalarına imkân verdik.
 
 
Şafii mezhebine mensup Müslümanların çoğunluğu itikadda Eş'arî mezhebini benimsediklerinden dolayı Akaid bölümünde de Eş'arî mezhebini esas almakla birlikte yer yer Matüridi mezhebinin görüşlerine de değindik. Ayrıca iki mezhep arasındaki belli başlı farkları da özet mahiyetinde de olsa sıralayarak okuyucularımızın bu konuda özet bilgi edinmelerine imkân sağlamaya çalıştık.
 
Eğer bu eser mümin kardeşlerimizin sağlıklı dinî bilgiler edinmelerine vesile olacaksa, kendimi bahtiyar sayacak ve bundan mutluluk duyacağım. Yapılacak eleştiriler, hatalarımı düzeltmeme, daha iyiyi ve doğruyu bulmama vesile olacağı için, tarafımdan şükranla karşılanacaktır. Esasen yanlışların düzeltilmesi, daha iyinin ve güzelin bulunması için gerektiğinde yapıcı eleştirilerde bulunmak, sorumluluk sahibi ilim adamlarının vazgeçilmez bir görevidir. Çalışmak bizden, muvaffakiyet ihsan etmek de Yüce Allah'tandır.  ( diyanet yayınları şafii fıkhı , şafi fıkhı kitap , mehmet keskin Şafii fıkhı al oku , şafii fıkıh kitabı , şafi fıkhı , diyanet vakfı , şafii fıkhı diyanet , yazar , tercümesi , şafii islam hukuku )
 
Mehmet KESKİN Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi
 
 
   Şafii Fıkhı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Şafii vatandaşların yoğun talebi üzerine, iki cilt halinde ‘Şafiî Fıkhı’ adlı yeni bir eser hazırladı. "Şafii Fıkhı" 20 Mayıs 2015 'ten itibaren piyasada.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Keskin, 2 ciltten oluşan kitabın beş yıllık bir çalışma neticesinde hazırlandığını söyledi.  Eserin ülkemizin pek çok yerinde bulunan Şafii kardeşlerimize, büyük hizmet sunma imkanını vereceğini ifade eden Keskin, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2010 yılında yayınladığı Şafii İlmihali'nin özet mahiyetinde bir kitap olduğunu belirterek “Şafii İlmihali kitabı nda sadece ibadetler bölümünü müstear bir şekilde okuyucuya anlatmaktaydı; ancak şimdi vatandaşlara arz edilen Şafii Fıkhı, Türkiye'de telif olan ilk eser olacaktır. Kitabın bu alandaki büyük bir boşluğu dolduracağı ümidindeyim” diye konuştu. 
 
“Şafii fıkhı konusunu detaylı bir şekilde aydınlatmak istiyoruz.”
 
Kurul Üyesi Keskin, Şafii İlmihali'nin 10 yıl önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerindeki vatandaşların ve din görevlilerinin talebi üzerine hazırlandığını kaydetti. Keskin, imam hatip liselerinde ve ilahiyat fakültelerinde Şafii fıkhı üzerinde detaylı bilgi verilmediği için din görevlilerinin bu konuda sıkıntılar yaşadığını belirterek "Diyanet İşleri Başkanlığımız bu alanda görevlilerimize bilgi desteği sağlamak ve vatandaşlarımızı Şafii Fıkhı konusunda detaylı bir şekilde aydınlatmak üzere böyle bir kitap hazırlattı. Bu kitap kısa sürede tüketildi" şeklinde konuştu.
 
“Şafii Fıkhı” 20 Mayıs’ta okurla buluştu
 
Şafii İlmihali'nin tükenmesi üzerine yeniden basılması için vatandaşların yoğun talebiyle karşılaştıklarını anlatan  Keskin, bunun üzerine Şafii İlmihalini genişleterek, “Şafii Fıkhı” ismiyle yayımlamaya karar verdiklerini bildirdi. 
 
Keskin, iki cilt halinde yayımlanan olan Şafii Fıkhı'nın, 20 Mayıs'tan itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yurt genelindeki yayın satış bürolarında ve aynı zamanda da Diyanet Vakfının kitap satış merkezlerinde okuyucuya arz edildiğini ifade etti. Keskin konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
" Şafii kardeşlerimizin kendi ibadetlerini, muamelelerini kendi mezhepleri doğrultusunda yaşamak istedikleri için böyle bir hizmeti onlara sunmak tabii ki, Diyanet İşleri Başkanlığı nın görevleri arasındadır. Başkanlık bu görevi yerine getirmiş olmanın haklı bir sevincini yaşamaktadır."
 
Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi Keskin, Şafii Fıkhı kitabında, inançlarla ilgili bir bölümün yanı sıra muamelat denilen aile hukuku, ticaret hukuku gibi konuların detaylı bir şekilde ele alındığını sözlerine ekledi. 
 

 
diyanet işleri başkanlığı yayınları 2 cilt mehmet keskin şafii fıkhı kitabını incele diniz. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789751963253
MarkaDiyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9789751963253
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.