• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  

   A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  
   A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  
   A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  
   A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  
   A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42) :
   29,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   29.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
            Stoktan Kargo

   Kitap          A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi  
   Yazar         Cevad Muhaddisi
   Tercüme     Heyet
   Yayınevi     Önsöz Yayıncılık
   Liste Fiyat   50 TL
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Kalın Cilt
   Sayfa Ebat  535 Sayfa,  15x21 cm.
   Yayın Yılı     2018
   ISBN            9786055030339   
    


   Cevad Muhaddisi A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi kitabını incelemektesiniz.    
   Önsöz Yayınları A’dan Z’ye Kerbela Ansiklopedisi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


       Önsöz
       Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla...

   Hamd, âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. Allah'ın salâtı ve selamı, rahmeti ve bereketi âlemlere rahmet olarak gönderilen, varlık âleminin iftiharı Hatemü'n-Nebiyy Muhammed Mustafa'ya (s.a.a) ve O'nun terte­miz Ehlibeytine (a.s) olsun.

   Muhterem okuyucularımız...
   Aşura'dan kasıt, her ne kadar hicretin 61. yılına (M.680) ait 10 Mu­harrem olsa da, Aşura ve Aşura kültürü sadece Kerbela olayıyla sınırlı kalmamış, o zamandan bugüne kadar etkisini devam ettirmiş ve tazeli­ğini korumuştur. O günden bugüne Aşura; canla, başla, kanla atılan ve 1400 yıldır gözyaşlarıyla sulanan sağlam bir temel üzerine kurulu sarsıl­maz bir mektep olmuştur.

   Aşura günleri cereyan eden merasimler, niceleri tarafından basit bir gözyaşı, basit bir matem, gereksiz bir toplantı ve hatta bidat olarak bi­linse de, bu merasimlerdeki kazanımlar neticesinde Ehlibeyti kendilerine örnek ve önder alan toplumlar için Aşura, bir yıllık meşguliyetin ardın­dan yeniden diriliş, yeniden irkiliş ve yeniden birlik günüdür. Bugünde Hüseynîler bir araya gelir, Hz. Hüseyin'i gözyaşlarıyla yâd eder, Yezid ve Yezidîlerin safında yer almaktan teberri ederler.

   Kerbela'da gerçekleşen olaylar, Emevî saltanatının İslam'ı yok etme çabasını nasıl ortadan kaldırmış ve kimliklerini açığa vurmuşsa, 1400 
   yıldır süregelen bu merasimler de aynı şekilde İslamî öğretilerin nesil­den nesle aktarılmasında etkin rol oynamış, yeni nesillere yol gösteren bir ekol olmuştur.

   Yezidî zihniyetler bugün kendilerine taraftar toplayabilmek, insanlara etki edebilmek ve her türlü propagandalarını yapabilmek için milyarlarca para harcıyor, milyonlarca insanı satın alabiliyorlarken adı dahi işitildiğinde gönülleri nemlendiren ve gözleri yaşartan Hüseynî aşk, bu propa­gandalardan çok daha etkili olarak milyonları Aşura'ya çağırabiliyor, on­ları bir arada tutabiliyor ve onları ilahî yönde örgütlendirebiliyor...

   Hiç kuşkusuz kültürler, toplumların ve milliyetlerin kimliğini or­taya koyan gelenek ve göreneklerden ibarettir. Aşura kültürü ise Ehli­beyt dostlarının kimliğini ortaya koyan, onlara Hüseynî olmayı aşılayan ve bu yönde onları muhafaza eden kültürler ötesi bir kültürdür. Sadece bir milliyete, bir ulusa ait değil; İslam'a inanan, Ehlibeyti seven ve onun düşmanlarını düşman edinen herkesin kültürüdür.

   İşte, siz değerli okuyucularımız; elinizde bulunan Araştırmacı-Yazar Cevad Muhaddisî'ye ait bu eserde, Kerbela'ya ve Hüseynî Hareket'e dair tüm olaylar, kavramlar, şahıslar, istatistikler, zaman ve mekânlar, Aşura'ya ait gelenek ve görenekler, Aşura kültürü, Aşura edebiyaü vb. konularda yüzeysel fakat doyurucu birçok bilgiler bulacak, Kerbela'ya dair zihin­lerde oluşan birçok sorunun cevabını tek ciltlik bu eserden temin ede­ceksiniz.

   Eserin Türkçe'ye kazandırılmasında sadece çeviriye yer verilmemiş, Aşura'ya dair Türkiye'de bulunan Ehlibeyt dostları arasındaki birtakım kültürler de editörümüz Metin Atam tarafından bu kitaba ilave edilmiştir. Yine, kitabın orijinalinde yer almayan bazı terimler eklenmiş, bazı konu­lar genişletilmiş, bazı metinler dipnotlarla daha da takviye edilmiştir.

   Bizler, Önsöz Yayıncılık olarak bu kitabın Aşura'nın ve Kerbela hadise­sinin daha iyi anlaşılmasında, hangi meselelerin dine ait olduğunun ve hangilerinin geleneklerden kaynaklandığının bilinmesinde oldukça etkili bir kitap olacağına inanıyoruz.

   Saygılarımızla...
   ÖNSÖZ YAYINCILIK

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055030339
   MarkaÖnsöz Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9786055030339
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.