Bediüzzaman Beşlemesi, İslam Yaşar 5 Kitap Set

Fiyat:
950,00 TL
İndirimli Fiyat (%28,9) :
675,00 TL
Kazancınız 275,00 TL
Havale / EFT:
654,75 TL
189,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

Kitap               Bediüzzaman Beşlemesi 
Yazar              İslam Yaşar
Yayınevi          Yeni Asya yayınları
Kağıt  Cilt        2.Hamur kağıt, Karton kapak - 5 Cilt TAKIM
Sayfa  Ebat     2.162 sayfa - 13.5x20 cmYeni Asya yayınları , İslam Yaşar tarafından yazılan Bediüzzaman Beşlemesi adlı roman seti kitabı nı incelemektesiniz.
5 Cilt Bediüzzaman Beşlemesi kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
 

        Zamanın Sesi Bediüzzaman Beşlemesi 

 
İslam Yaşar 'ın kaleminden Bediüzzaman'ın hayatını konu alan 5 ciltlik muhteşem bir roman serisi.
 
1. Zamanın Sesi

2. Bediüzzaman

3. Said Nursî

4. Nurcular

5. Muhabbet Fedaileri
 

 
             TAKDİM
 
Tarihimiz, ölümünden sonra kıymeti anlaşılabilmiş, peşinde derin izler bırakmış, daha doğru bir ifadeyle, varlığını ölümünden sonra da devam ettirebilmiş ve eserleriyle arkasından hoş bir sada bırakabilmiş “büyük insan’larla doludur. Bu şahsiyetlerin her birinin vasıfları farklıdır. Kimi kahramanlığı, kimi tefekkürü, kimi adaleti, kimi de ilmi ile insanlık aleminin rehberleri olmuşlardır.
 
Bunların başında peygamberler ve onların mirasçıları olan maneviyat öncüleri gelir.  Bizlerin Rahmani ölçüler ve İlahi prensipler çerçevesinde yaşamamız için, ihtiyacımız olan hizmet ve değerler uğruna hayatlarını vakfeden bu eşsiz şahsiyetler, doğru yolun göstericileri ve rehberidir. Bugün, insanı değerler gerçek manada yaşanabiliyorsa, bizler İslamı kamil manasıyla yaşayabiliyorsak, bunu manevi rehberlere, yani peygamber varislerine borçluyuz. Tarihin karanlık sayfalarını aydınlatan, huzur ve saadet devirlerini başlatan ve devam ettiren yine bu rehber şahsiyetlerdir.
 
İşte, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri de bu veraset  zincirinin son halkalarından biridir. Ömrünü iman ve Kur’an hizmetlerine vakfeden “Şeriatın (dinin) bir hakikatine bin ruhum olsa feda etmeye hazırım” diyerek canını hiçe sayan; bir insanın imanını kurtarmak pahasına hem dünya, hem de ahiret makamlarından severek fedakarlık yapan bu eşsiz İslam alimi,. “ Bediüzzaman ” yani zamanın en değerli şahsiyeti unvanını hak etmiştir. Bu hususta geniş ve kifayetli bilgi edinmek isteyenleri “ Risale-i Nur ” neşriyatına havale ediyoruz.

Araştırmacıların ve edebiyatçıların hayallerini bu gibi rehberlerin hayatlarını araştırmak, romanlaştırmak, yani coşkun his yolcularına aktarabilmek süsler. Bediüzzaman Hazretlerinin hayatı da değerli araştırmacı ve edebiyatçıları yıllardır konu olmakta, böyle bir çalışmayı hayatlarının en mühim meyvesi, adeta gayesi olarak görmektedirler.

Değerli edebiyatçı İslam Yaşar da bu gayeye gönül verenlerdendir. Yıllardır böyle bir çalışmanın hasretini yaşayan yazarımız, nur beldelerini teker teker dolaşmış; nurlu mahallerde ikamet ederek çalışmalarını hazırlamıştır. Yayınevimiz bu çalışmaları çok yakından takip etmiş ve yazara elinden geldiği kadar destek olmuştur. Büyük gayretlerle hazırlanan çalışmalardan birini daha siz değerli okuyucularımıza sunmakla bir vazifeyi yerine getirmenin huzur ve saadetini duymaktayız. ( Bediüzzaman Beşlemesi , İslam Yaşar , Yeni Asya Yayınları , yazar , 5 kitap bediüzzaman romanı, bediüzzaman beşlemesi, yeni asya kitap )

Yeni Asya Neşriyat 
 
 
   BAŞLARKEN
 
Asrın değil, asırların adamı Bediüzzaman Said Nursi İmam-ı Ali’den bu yana eserleri, İmam-ı Rabbani’den beri de ismi bilinir. Pek çok mürşid tarafından, gizli ve aşikar ifadelerle geleceği müjdelemiş. Asırlarca beklenmiş ve nihayet gelmiş.

Gelişinden pek kimsenin haberi olmamış. Ama büyürken ve okurken yaşadığı harika haller, herkesi hayrete düşürüp hayran bırakmış.
Kur’an, en güzel izahını ve tefsirini onun sözlerinden bulmuş, İttihad-ı İslam bugün adeta onun davasında tecelli etmiş ve sevgisinde toplamış. O, hayatı ile zamanı, eserleri ile istikbali aydınlatmış. Böylece, felaket ve helaket asrında “Bediüzzaman” ünvanını alarak zamana mührünü vurmuş:
 
Zamanın Sesi Bediüzzaman Said Nursi !
 
Şimdi zaman onun lehine işliyor. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da hep o oku nacak, o yazılacak. Solanlarda, meydanlarda o konuşulacak. Radyolarda program, tiyatrolarda oyun, sinemalarda film, televizyonlarda seri olacak.

Hülasa; her yerde, her vesile ile o anılıp anlatılacak. O anlaşıldıkça zaman aydınlanacak. Bundan sonra, ancak onun için yapılanlar ve yazılanlar kalıcı değer taşıyacak.

Çünkü o; bu zamanın hem bedisi, hem de ebedisi. Zaman artık Bediüzzaman’ın zamanı…
 
                           ***
 
Bediüzzaman’ı anlatmak…
 
Pek çok yazar gibi benim de en büyük idealimdi bu. Bilhassa onun hayatını romanlaştırmak, hiç değişmeyen hayat hedefimdi.
Yıllardır bu idealimin heyecanını duyuyor ve bir an önce gerçekleştirmek istiyordum. Ama bu zamana kadar yirmiye yakın kitap yazmama rağmen, böyle bir çalışmaya tek başıma karar vermeye cesaret edemiyordum. Bu kararı bu davanın heyecanını duyan insanlarla beraber vermenin daha doğru olacağına inanıyordum.

Bir gün, koca bir ömrü dolduracak kadar büyük gayret isteyen bu gönül işi, gıyabımda verilmiş bir karar halinde karşıma çıktı. Kararı verenler. Davalarını hayatlarından aziz bilen fedakar Nur Talebeleriydi.

Bu karar bana, teşvik dualarıyla birlikte tebliğ edilince geri çeviremedim. Teklifi, hayat hedefime doğru yürümenin ilk adımı olarak kabul ettim ve “Bismillah” diyerek işe başladım.

Önce Bediüzzaman’ın eserlerini okudum, sonra da onun için yazılanları. Onun hususi hayatı ile ilgili olarak kaynaklarda fazla bilgi yoktu. Onu, yaşadığı yerlerde tanımanın daha doğru olacağını düşünerek Nurs’u ve diğer Nur menzillerini gezdim. Akrabaları ve talebeleri ile sohbet edip hatıralarını dinledim. Yeni yetişen nesillerde onun hayat hallerini müşahade ettim ve intihalarımı yazmaya başladım.
 
Neticede bu eser ortaya çıktı:  ZAMANIN SESi.
 
Romanlar umumiyetle hayalat olarak telakki edilirler. Zamanın sesi de bir roman fakat her şeyiyle hakikat olan bir roman. Romanın seyrini, Bediüzzaman’ın hayatının coşkun akışı teşkil ediyor.

Ben bu akışı olduğu gibi aldım. Hiçbir hissi ve hayali müdahalede bulunmadım. Hayalatımla ve sanatımla, onun etrafını saran hakikat kahramanlarını maceralarını tezyin etmeye çalıştım.

Böylece, birbirini tamamlayan hayal, hayat ve hakikat halleri, gökkuşağı gibi renkli ve ahenkli bir çizgi meydana getirdi. L
 
On bölümden meydana gelen Zamanın Sesi, sadece bir başlangıç. Bediüzzaman’ın doğumundan Bitlis’te esir düşünceye kadar genç hayatını içine alıyor.

Zamanın Sesi’ni, “BEDİÜZZAMAN” takip etti. Bu romanda da onun, esaretten sürgüne kadar geçen zaman içinde yaşadığı hayat manzaralarını işlemeye çalıştım.

Bu serinin üçüncü romanına SAİD NURSİ” adını verdim. Serinin belki de en dehşetli ve ibretli sahneleri bu eserde yer alacak. Sürgünler, mahkemeler, hapishaneler, zindanlar, baskılar, zulümler, işkenceler, zehirlenmeler ve daha nice karanlık tabloların ve menfur tabuların, Risale-i Nurların telifi ile yıkılıp yok oluşuna şahit olacaksınız.

Nihayet ülkede bazı tabular yıkılacak. Devlet düzeni demokrasi rayına oturacak. O zamana kadar değişmez zannedilen pek çok şey değişecek. Bütün bu değişmeyen mücadelesini, söz, “NURCULAR” romanında takip edeceksiniz.
 
Serinin bu dördüncü romanında Bediüzzaman’ın hayat maceraları bitecek, fakat hizmet hamleleri bitmeyecek. Her gün biraz daha güçlenip gelişerek günümüze kadar devam edecek. Bediüzzaman’ın vefatından sonra cereyan eden bu hizmet hamleleri ve hareketleri de beşinci romanın konusu olacak.
 
BEDİÜZZAMAN’ın hayatının bu ilk romanını okurken, takdir hislerinizi kalbi birer dua haline getirin, yeter. Fakat, tenkidlerinizi ve tekliflerinizi muhakkak yazın. Ta ki, Bediüzzaman’ı anlatacak olan bu eserler, onun şanına yakışır güzellikte ve mükemmellikte olsun. 

Beşinci romanın adına gelince: O romanda işlenecek bütün maceraları sizler yaşadınız.
Adını da siz koyun.       Yeni Asya yayınları , İslam Yaşar tarafından yazılan 5 cilt Bediüzzaman Beşlemesi adlı roman seti kitabı nı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789755254630
MarkaYeni Asya Neşriyat
Stok DurumuVar
9789755254630
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.