Risale-i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 1

Fiyat:
270,00 TL
İndirimli Fiyat (%42,6) :
155,00 TL
Kazancınız 115,00 TL
Havale / EFT:
150,35 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap              Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1
Yazar             Ömer Özcan
Yayınevi         Nesil Yayınları
Kağıt - Cilt      2.Hamur kağıt - karton kapak cilt
Sayfa - Ebat   400 sayfa - 13.5x19.5 cm

 

Nesil yayınları, Ömer Özcan Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1 adlı kitabı incelemektesiniz. 
Ağabeyler Anlatıyor 1 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1

Peygamber Efendimiz (a.s.m.) “Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim” buyuruyor. Şu hizmet-i Kur’aniye yolunda vârisi Peygamberî olan Hz. Üstad’ın da, onun sünnetine ittibaen bize kitaplarını ve “evlâdı maneviyelerim” dediği ağabeyleri bıraktığı aşikârdır.

Yine aşikârdır ki, Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendiler, tatbikatını da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördüler; hususan “vârisim”, “mutlak vekilim” dediği ağabeylerden… Üstad hazretleri, Emirdağ Lâhikası’nda, “ Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum” (Emirdağ Lâhikası-II,227) diyor. İşte bu eser, 1968’den beri, onlarla konuşularak hazırlanmış, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca kasetin ürünüdür. 

Ağabeyler Anlatıyor 1.Kitabın Önsözü

HATIRA YAZMAK, gördüklerimi ve dinlediklerimi fotoğraflarla ve kasetlerle kaydedip muhafaza etmek ahvali, bende fıtrî bir meşrep haline gelmiş. Fıtratımdaki bu meyelânı, Allah'ın izniyle, hayra tebdil etmeye çalıştım.

Bilhassa Aziz Üstad'ımız Bediüzzaman Said Nursî Hazretleriyle alâ­kalı dinlediğim en küçük bir hatırayı dahi kaçırmadan kaydedebilmek telâş ve heyecanını içimde hep taşıdım. Bu ateş içimde hep yanmaya devam etti. Onu dinleyen ve gören mübarek ağabeyleri her gördüğüm­de, onların hal ve konuşmalarını yazı, ses ve görüntü olarak kaydedebil­mek telâşesi her zaman içimde kabarıp taştı. Kaçırdığım her fırsat, bir hazineyi kaybetmişim gibi bana müthiş bir hüzün verdi. Fakat maalesef kaçırdıklarım, yakaladıklarımın yanında vagonlar doluşudur. Yakalayabildiklerim ise belki birkaç sepet dolusu kadar...

1968'den beri, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca ka­set, arşivimde birikmiş. Bunları kendim ve yakın çevrem için yapmış­tım. Ancak bazı teşviklerle bunların hususî olmayan kısımlarını daha düzenli olarak yazıya döktüm. Zaten dolaplarda, raflarda unutulup git­melerine de gönlüm razı olmuyordu. Belki ileride tarihe ışık tutar, yeni çalışmalara bir kaynak olur diye mülâhaza ettim. Bir kelimeyle bile olsa Üstad Bediüzzaman'ın ve davasının anlaşılmasına katkım olursa Al­lah'a şükrederim.

Kaydettiğim hatıralardan bazıları daha evvel muhtelif kitaplarda ya­yınlanmış olabilir, bunun farkındayım; ama onların aynı veya değişik kişilerle ve kelimelerle hem teyidinin, hem de tashihinin yapılması ba­kımından da bir hizmet olacağı kanaatini taşıyorum.

Peygamber Efendimiz (a.s.m.), "Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim" bu­yuruyor. Çünkü "sünnet-i seniyenin menbaı ve muhafızı ve her cihetle iltizam etmesiyle mükellef olan, Âl-i Beyttir." (Lem'alar, 21) Şu hizmet-i Kur'aniye yolunda vâris-i Peygamberi olan Hz. Üstad'ın da, onun sün­netine ittibaen bize kitaplarını ve "evlâd-ı maneviyelerim" dediği ağa­beyleri bıraktığına inanıyorum.

Yine inanıyorum ki, biz Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendik, tatbikatım da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördük; hususan "vârisim", "mut­lak vekilim" dediği ağabeylerden... Üstad Hazretleri, Emirdağ Lâhikası'nda, "Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum. Onlarla konuşanı, benimle konuşmuş gibi ka­bul ediyorum" (Emirdağ Lâhikası-II, 227) diyor. Biz de onlarla konuş­tuk. Onlarla konuştuklarımızı veya onların konuştuklarını yazdık. Oriji­nal fotoğraflarla destekledik.

Madem mübarek ve muazzez Üstad'ımız saff-ı evvel talebelerini ki­taplarında ismen zikretmiş, bizim de o mübarek ağabeyleri tanımamız bir vefa borcudur diye inanıyorum.

Bir sohbette Mustafa Sungur Ağabeyimizin, "Yeniler dünyayı fethetseler de, eskileri tanımıyor ve onları arayıp hürmet ve istişare etmiyor­larsa nakıs kalır. Eskilere hürmet, edep ve saygıda kusur edilmemeli­dir" şeklindeki sözleri bu çalışmalarım için bana müthiş bir hız ve gay­ret vermiştir.

Bu çalışmaların mühim bir sebebi ve meyvesi de, şimdi baharını ya­şadığımız bu "iman-Kur'an" hizmetinin bugünlere nasıl geldiğini anlatmasıdır. Hatıraları yazarken hata yapmamaya gayret ettim. Bunun ma­nevî mes'uliyetinin farkındayım. Ölçü olarak daima Risale-i Nurları al­dım. Şüpheli veya tereddüt ettiğim konularla menfî ve ihtilaflı konuları yazmadım. Buna rağmen bilmeyerek, yazılmaması gereken hususî bazı ahvali de yazmışsam kusurumun affını diliyorum. Çalışmada yaptığım alıntılarda, Envar Neşriyat'ın İstanbul-1994 baskılı Risale-i Nur Külliyatı'nı esas aldım. İstifadeye medar olması duasıyla...

Ömer Özcan
2005, İzmir


Risale-i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 1

 
 1. Abdullah Yeğin
 2. Abdurrahman Cerrahoğlu
 3. Ahmet Feyzi Kul
 4. Ahmet Fuat
 5. Ahmet Vehbi Ünlü
 6. Ali İhsan Tola
 7. Ali Sarıbıçak
 8. Bahri Çağlar
 9. Bayram Yüksel
 10. Bekir Berk
 11. Dursun Özçelik
 12. Emin Tekinalp
 13. Gülcü Hüseyin
 14. Hasan Ergünal
 15. Hasan Kurt
 16. Hulusi Yahyagil
 17. Hüseyin Bülbül
 18. Hüseyin Çağdır
 19. Hüsnü Bayram
 20. Şeyh Mehmet Celali’nin Torunu: İbrahim Barış
 21. İbrahim Tütüncü
 22. Kamil Acar
 23.  Mehmet Ali Taşlıca
 24. Mehmet Batmazoğlu
 25. Mehmet Fevzi Pamukçu
 26. Mehmet Gülırmak
 27. Mehmet İnce
 28. Muslihittin Sönmez
 29. Mustafa Birlik
 30. Mustafa Cahit Türkmenoğlu
 31. Mustafa Gül
 32. Mustafa Oruç (Ramazanoğlu)
 33. Mustafa Sungur
 34. Muzaffer Erdem
 35. Nail Papatya
 36. Nusret Kocabay
 37. Rafet Barutçu
 38. Sabri Halıcı
 39. Sadık Çalışkan
 40. Said Ezener
 41. Said Gündüz
 42. Said Özdemir
 43. Salih Gündüz
 44. Salih Özcan
 45. Selahattin Akyıl
 46. Süleyman Aslan
 47. Şaban Akdağ
 48. Tahiri Mutlu
 49. Tahsin Tola
 50. Tevfik Gül
 51. Zübeyir GündüzalpNesil yayınları, Ömer Özcan Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1 adlı kitabı incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789752691773
MarkaNesil Yayınları
Stok DurumuVar
9789752691773
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.