Selim Ve Zehra Peygamberimizi Tanıyor 10 Kitap MEVSİMLER

Fiyat:
450,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
270,00 TL
Kazancınız 180,00 TL
75,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Uzun zamandır Âlemlere rahmet olarak gönderilen, iki cihan serveri Peygamber Efendimiz(sav)'i çocuklarımıza en güzel şekilde anlatmak istiyorduk. Serinin ilk beş kitabı zorlu bir sürecin sonunda sizlerle buluşmuştu. Ve bugün Allah'ın izni ve yardımıyla seriyi tamamladık.


Özel kuşe kâğıda tamamı renkli baskı ve özel çantasında 10 kitap olan bu seriyi çocuklarımızın severek okuyacağına inanıyoruz. Dileğimiz sevgili yavrularımız bu kitaplarla Peygamber Efendimizi en güzel şekilde öğrenip severler.

5 yaş ve üzeri çocuklarımızın Peygamber Efendimiz’i severek öğrenmesi amacıyla hazırlanan seri 10 kitaptan oluşuyor:

Serimizin ilki olan Mekke’ye Bir Güneş Doğdu’da; cahiliye devrine gidiyoruz. Gül kokulu bir bebeğin dünyaya gelmesiyle her şeyin nasıl değiştiğine şahitlik ediyor; Peygamber’imizin ailesi hakkında bilgiler edinip adı anıldığnda  “aleyhisselâm” dememiz gerektiğini öğreniyoruz.

Serinin ikinci kitabı Güzel Ahlaklı Genç‘te Efendimiz’in büyüyüp sevilen, güvenilen ve herkesten farklı bir yetişkin olmaya başladığını görüyor; amcası Ebu Talib ile ticaret yaptığı günlere gidiyoruz.

Serinin üçüncü kitabı olan Kâbe Hakemliği’nde; Peygamber’imizin Hz. Hatice ile tanışıp evlendiği zamana gidiyor;  O’na neden “El-Emin” denildiğni ve Hacerü’l Esved taşının yerine konulması olayını öğreniyoruz.

Dördüncü kitabımız İlk Vahiy; Efendimiz’e Hira Mağarası’da ilk “oku” emrinin gelmesini anlatıyor. Vahiy, alâk, kerem sahibi kavramlarını öğretiyor ve Efendimiz’in peygamberliğinin başladığı dönemi konu ediniyor.

Beşinci kitabımız Davet’te; Efendim’izin peygamber olduktan sonra Allah’ın birliğini ve emirlerini diğer insanlara anlatma çabasını, ona inanıp ilk Müslüman olan kişileri öğreniyoruz. Peygamberimiz’e iman etmeyenlerin yaptığı kötlüklere ve Kâbe’de kılınan ilk namaza şahitlik ediyoruz.

Serinin altıncı kitabı Zor Yıllar’da; Mekkeli müşriklerin Müslümanlara yaptıkları ile Peygamber’imizin eşi Hz. Hatice ve amcası Ebu Talib’in vefat ettiği “Hüzün Yılı” anlatılıyor.

Serinin yedinci kitabı olan Hicret’te; Efendimiz’in hicret etmek zorunda kalması, Medinelilere İslâm’ı anlatması ve Hz. Ebubekir ile Sevr Mağarası’nda yaşadığı o muazzam olay anlatılıyor.

Serinin sekizinci kitabı olan Medine Günleri’nde Medineli ve Mekkeli Müslümanların bir arada kardeşçe yaşaması işleniyor. Mekke’deki kötü insanlarla yapılan Bedir ve Uhud Savaşları ile Hudeybiye Antlaşması anlatılıyor.

Dokuzuncu  kitabımız Mekke’nin Fethi’nde; Mekke’nin alınması, Peygamberimiz’in eşsiz merhameti karşısında kötü insanların bile Müslüman olması, Kâbe’deki putların kırılması ve Hz. Bilal’in Kâbe’de okuduğu ilk ezan anlatılıyor.

Serinin son kitabı  Veda; Müslümanların güçlenmesi, İslâm devletinin kurulup  genişlemesi; Peygamberimiz’in Arafat Dağı’nda insanlığa öğütleri ve Medine’ye geldikten sonra vefatını konu ediniyor.

Serimizin dede ve nine karakterlerinin torunlarını Peygamber’imizin ahlakıyla eğitmeye çalışmaları her ebeveynin örnek alması gereken bir güzelliktir. Eserlerimiz, bunun yanı sıra çocuklarımıza önemli pedagojik ve ahlaki mesajlar vermektedir.


Liste Fiyatı:         450,00
Çizer:                   Cemile Şık
Yayın Tarihi:        03.02.2023
ISBN:                   9786258095685
Dil:                       TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:        160
Cilt Tipi:               Karton Kapak
Kağıt Cinsi:          Kuşe Kağıt
Boyut:                 22.5 x 22.5 cm 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258095685
MarkaMevsimler Kitap
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.