Yar İle Şimdi, Tasavvufi Sohbetler

Fiyat:
168,00 TL
İndirimli Fiyat (%25,6) :
125,00 TL
Kazancınız 43,00 TL
Havale / EFT:
121,25 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap               Yar İle Şimdi - Tasavvufi Sohbetler
Yazar              Dr. Ahmet Çağıl
Yayınevi          Semerkand Yayınları
Kağıt - Cilt       2.Hamur kağıt - Karton kapak cilt
Sayfa - Ebat    272 sayfa  - 13,5x21 cmSemerkand yayınları , Dr. Ahmet Çağıl tarafından yazılan Yar İle Şimdi Tasavvufi Sohbetler adlı kitabı incelemektesiniz.
Yar İle Şimdi Tasavvufi Sohbetler kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


 
        YAR İLE ŞİMDİ  - TASAVVUFİ SOHBETLER

 
Ahmet Çağıl ya da kendisini tanıyan ve sevenlerin ifadesiyle Doktor Ahmet Abi, neredeyse kırk yılı aşkın bir süre, hem özel doktorluğunu yaptığı hem de hususi sohbetlerine katılmış olduğu Allah dostlarının manevi terbiyesi altında geçen müstesna zamanları elinizdeki eserde adeta özetliyor. Akıcı, latif ve okuyanı hemen saran sımsıcak bir üslupla, maneviyat yolunun inceliklerini, kıssalarla, vecizelerle bezeyerek okurla paylaşıyor. Ses kayıtları bulunan ve elden ele dolaşarak çok geniş kitlelerce takip edilen bu sohbetleri ilk kez bir kitap formunda sunmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.
  
"Allah dostlarının içinde hiçbir kötü düşünce yok, dünya perest değiller, gönülleri muhabbetle dopdolu ve gerçekten dostluk yapılacak güzel insanlar... Onlar, Allah için bir araya gelmişler, sevgilerini Allah için yapmışlar, düşüncelerini Allah için kurmuşlar. Bizim için en kıymetli olan beraberlik, Allah dostları ile geçen zamanlardır. Allah Teala, ashab-ı kiramı, Peygamber Efendimiz (s.a.v) hayatında topladığı gibi; yine onun varisi olan evliya zatlar vasıtasıyla müslümanları her devrinde bir araya getiriyor."
 
 
        TAKDİM
 
Sadat-ı Kiram Hazretlerinden üç büyük Allah dostunun saadet ikliminde yetişen Dr Ahmet Bey; tevazu, edep ve hayasıyla gönüllere giren, aşk, muhabbet, ve teslimiyetiyle çevresine ışık saçan bir derviştir. Ayrıca o, hayatı boyunca sağa sola meyletmeden müstakim bir çizgide dümdüz yürümeye muvaffak olmuş ender şahsiyetlerden biridir.
 
Dr. Ahmet Bey, üç büyük Allah dostunun adım adım izlerini takip eden gerçek bir mürid; mürşidlerinden akseden güzellikleri ayna gibi yansıtan bir Hak dostu ve Sadat-ı Kiram hazretlerinin (k.s.) yüce gönüllerine girmeyi başarmış hakiki bir mahbuptur.
 
Şu söz o büyüklere ait:
 
Dr. Ahmet Bey’i sevmeyen sadat-ı kiramı sevemez.
Bir zamanlar ne zaman bir nokta görse onu aydınlatmak için koşan Dr. Ahmet Bey; dolaştığı şehirlerde haliyle, sohbetiyle, duruşuyla dertli gönüllere derman, hasta kalplere şifa oldu. O bir alperen derviş edasıyla geceleri seccadesinin üzerinde secde eden bir abid, gündüzleri atının üzerinde hedefine koşan bir süvari gibiydi. Şimdilerde ise, ilerlemiş yaşı, dermanı çekilmiş ve dizleri kısmen yatağa mahkum bedeniyle ayrı bir buudda, duaların güzergahında dolaşıyor. Dili tam söylemiyorsa da kalbi, kelimelerin en güzelini hiç durmadan zikrediyor. Seyr ü sülukunun bu bölümünde Rabbi’yle baş başa… Hasılı o, Yar ile Şimdi
 
Sağlıklı zamanlarında bazen bir çocuğa bile ayakta karşılayacak kadar mütevazi olan bu edep timsali nezih insan, Seyyidleri gördüğü zaman kendini yere bırakıyordu. Çünkü hastalık döneminde ayağa kalkmaya dermanı yoktu.
 
Onun geceleri de bir başkaydı… Merhum Seyda hazretleri (k.s.) 1985 yılında Ankara’da ikamet ederken Dr. Ahmet Bey her hafta Diyarbakır’dan Menzil’e ziyarete gider, çok zaman bu fakiri de yanında götürürdü. Gece olunca o da divanda herkesle beraber istirahata çekilirdi. Fakat gecenin bir yarısında bazen uyanır ve onu vird çekerken görürdüm. Sonra bir daha uyandığımda kendisini divanda bulamazdım. Sabah namazının vakti girdiğinde o, beni de kaldırır, birlikte abdest alıp camiye giderdik.
 
Uzun bir zaman onun gecenin bir yarısından divandan çıkıp nereye gittiğini merak edip durdum. Sonra bir vesileyle öğrendim ki, divanda olmadığı vakit ahıra inip hayvanların altını temizliyormuş amellerini hep böyle gizlerdi. Dervişliğin nasıl bir şey olduğunu ilk o zaman öğrendim.
Gündüzleri de elimde çantasıyla hastaları dolaşır, yenilerini yapar ve ilaçlarını verirdi. Aslında kendisi pratisyen bir hekimdi. Ama onun eliyle şifa bulanların haddi hesabı yoktu. Muayenehanesinde izdiham olurdu. Fakir fukaradan para almaz, Cuma günleri ücretsiz tedavi eder, birçoğunun ilaçlarını da kendisi temin ederdi. Sadat-ı kiram hazretleri, onun üzerinde çok tasarrufta bulunur, mesleğinde kariyer yapmış hekimlerin deva bulamadığı dertlerden birçoğuna o, Allah’ın izniyle derman olurdu. “ Seyda hazretleri bana bu konuda bazı şeyler öğretti” diyerek yaptığı tedaviler ekseriyetle bu kabildendi.
 
Elinizdeki kitap, işte böyle bir manevi tecrübe ve zenginliğin mahsulüdür. Semenkand Yayınevi tarafından hazırlanarak siz kıymetli okuyucularımızın istifadesine sunulan bu çalışma, Dr. Ahmet Çağıl Bey’in sade, herkesin anlayış seviyesine uygun sohbetlerinden derlenmiştir. Eserin; edep, muhabbet ve teslimiyete vesile olmasını diler, Dr. Ahmet Bey’e Cenab-ı Hak’tan (cc) acil şifalar niyaz ederim. ( Ahmet çağıl kitabı, semerkand yayınları, yar ile şimdi kitabı, Semerkant,  tasavvufi sohbetler kitabı, semerkand yayıncılık )
 
 
Dr. Mustafa Bahadıroğlu
  

 
 
Semerkand yayınları , Dr. Ahmet Çağıl tarafından yazılan Yar İle Şimdi Tasavvufi Sohbetler adlı kitabı incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054565306
MarkaSemerkand Yayınları
Stok DurumuVar
9786054565306

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.