• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Arifler Yolunun Edepleri

   Arifler Yolunun Edepleri
   Arifler Yolunun Edepleri
   Arifler Yolunun Edepleri
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Fiyat:
   27,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37) :
   17,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   17.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Arifler Yolunun Edepleri
   Yazar            Seyyid Muhammed Saki Haşimi
   Yayınevi        Semerkand Yayıncılık
   Kağıt Cilt       2. Hamur, Karton Kapak
   Sayfa  Ebat   238 sayfa - 13,5x21 cm
   Yayın Yılı      2013

    

   Seyyid Muhammed Saki Haşimi Arifler Yolunun Edepleri kitabı nı incelemektesiniz.
   Semerkand yayınları Arifler Yolunun Edepleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Yaratılış gayesidir O’nu anlamak, kudret ve güzelliğine zerre miskal de olsa aşinalık kazanmak ne kutlu ne ulu bir yolculuktur. Arifler, bu kutlu uğraşa ömrünü verenlerdir. Bir ömür Hak yoluna vâsıl olmak için gayret gösterir onlar. Gönül ışığıyla aydınlatırlar karanlıkta kalmış her köşeyi, her kalbi..
    
   Ariflerin dilinden bu yolun güzergâhını araştırmak gönül adamlarının işi. Bu nedenle buyrulmuş ki, "Önce edep, önce edep...?
    
   Seyyid Muhammed Saki Haşimî nin kaleminden bu kutlu yolun edepleri...
    
   Muhabbet diliyle, gönül ikliminden yankılanmalar...

       KİTAP HAKKINDA

   Kıymetli Kardeşlerim!
   Elinizdeki kitap, manevi terbiye yoluna girenlerin ihti­yaç duyacağı temel usul ve edepleri özetle vermek için hazırlanmıştır. Terbiye yolunun ana konusu insandır. Bu dünyada insanlık var olduğu sürece, mükellef olan her insana farz-ı ayın olan kalp tezkiyesi ve nefis terbiyesi görevi devam edecektir.
   Bu maneviyat yolu, Allah rızasını hedef alan temiz, kıymetli, şerefli, bereketli bir yoldur. Bu yolun her adım ve durağında edep lazımdır. Bu yolun temeli iman, ilim, ihlâs ve edeptir.

   Edep, her makamın ve işin hakkını vermektir. Edep, herkese karşı hayâ ve vefa sahibi olmaktır. Edep, zahiren ve bâtınen bütün işlerinde istikamet üzere bulunmaktır.

   Tasavvuf yolunun edepleri konusunda günümüze kadar pek çok eser yazılmıştır. Her eser, öncelikle kendi devrine ve hedef kitlesine uygun hazırlandığından, zaman ve durumların değişmesi ile eserlerin dil, usul ve üslûp bakımından yenilenmesi gerekli olmaktadır.

   Bazen, ihtiyaca göre, ehli tarafından terbiye yolu­na yeni usul ve edepler eklenmektedir. Çünkü kâmil mürşidler, terbiye alanında içtihat etme, yeni usuller belirleme, zamana ve ihtiyaca göre manevi reçeteler hazırlama yetkisine sahiptir. Bunun için bazı vazifelerde değişme ve eklemeler olabilir; oluyor da.
   Biz, daha önce yazılan adap kitaplarını ve büyüklerin uygulamalarını dikkate alarak bu eseri yeni bir usul ve üslûp içinde hazırladık. Bu yolda büyükler tarafından yeni olarak tercih ve tavsiye edilen uygulamaları da ekleyerek, kitabı kıymetli kardeşlerimizin istifadesine sunduk.

   Eserde, özellikle kâmil bir mürşidin terbiye halkasına giren Hak yolcusunun, ilk anda yapması gerekenler ve terbiye süresince her an lazım olacak edep ve görevleri ele aldık. Her müminin, hayatının bütün safhalarında gerekli olan diğer ilâhî hüküm ve edepleri de öğrenmesi icap eder.

   Kıymetli okuyucularımızdan istirhamımız, eseri oku­yarak, anlayarak ve uygulayarak istifade etmeleri ve bizlere hayır dualarıyla destek vermeleridir. Eserle ilgili tekliflerinizin bize ulaşmasından memnun oluruz.

   Hayırlara vesile olması dileği ile..
   Yüce Rabbimiz'e sonsuz hamd ve senâ olsun.

   S. Muhammed Saki Haşimî

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055455965
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055455965

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.