Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Sohbet Kitabı, 2 Cilt Set

Fiyat:
425,00 TL
Havale / EFT:
412,25 TL
119,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap              Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Tercümesi
Yazar             Eğinli Mehmed Rahmi Efendi
Tercüme         Mustafa Özçelik, İzzet Güder
Yayınevi         Osmanlı Yayınevi
Kağıt - Cilt      İnce Karton Ciltli,  1. Hamur  Beyaz
Sayfa  Ebat    1.332 Sayfa - 15,5x22.5 cm
Yayın YılI        Son baskı
ISBN               9789756473757  -  9789756473759

 

Osmanlı Yayınları, Eğinli Mehmed Rahmi Efendi tarafından yazılan Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Tercümesi adlı kitabı incelemektesiniz.
Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


        Tefcirut Tensim fi Kalbin Selim - Temiz Kalpte Cennet Pınarı Kaynatmak
                                 İtikad İbadet Ahlak Nasihat Sohbet

 
       KİTAP VE YAZARI HAKKINDA

 
Tefcirut tesnim kitabının müellifi Muhammed Rahmi Efendi merhum eğinli Abdullah Efendi’nin oğludur. Doğum tarihi bilinmiyor. 1909 da Mektebi Nüvvab müdürü iken İstanbul’da genç denecek bir yaşta vefat etti. Edirne kapısı haricinde Halebi merhumun yakınına defnedildi.
 
Uzun müddet Fatih dersiamlığı yaptı. Halkai tedrisinde pek çok talebe yetiştirdi. Meşhur Bafralı Ahmed Hamdi Efendi bu zatın talebesidir.
 
Eğinli Mehmed Rahmi Efendi ismi ile maruf olan bu zatın pek çok eserleri mevcuttur.
 
 
                ESERLERİ :
 
Enmuzecül fıkıh: Sualli cevaplı güzel bir fıkıh kitabıdır. Matbudur.
Şerh-i Maksud: Matbudur.
El-ıkdü’n-nami alel cami: Nahiv ilmi ile alakalıdır. Matbudur.
Devhatül anadil ala tufetil avamil: İlmi vazı ile alakalı bir eserdir. Basılmıştır.
El feyzül kudsi Alettarsusi: Usulü fıkıhla alakalı bir eser olup basılmamıştır.
Tercüme-i mi’rat: Usulu fıkıhtan Mir’atün tercümesi olup basılmamıştır.
Manayı mütavaat alennetaic: Nahivle alakalı olup, adalının haşiyesidir.
Tefcuret tesnim fi kalbin selim: Mev’ıza kitabı. Basılmıştır.
 
Elimizdeki bu kıymetli eser son derece faideli bir nasihat kitabıdır. Ancak bu kitap veya kitabın emsalleri olan kitaplardan istifade ederek sohbet ve nasihat edecek olan nasihatçılar şu hakikati hiçbir zaman  unutmamalıdırlar: Her kitap yazıldığı zamanın şartlarına göre kaleme alınmıştır. Bunları zamanımız insanlarına aktarırken mutlaka sıkı bir süzgeçten geçirmeli, ondan sonra anlatılmalıdır. Tebliğde muktezayı hal ve muktezayı zaman çok mühimdir.
 
Böyle kıymetli bir eseri Türkçeye kazandırmanın sevinci içindeyiz. Bu kitabı çok büyük gayretle Türkçemize kazandıran İzzet Güder ve Mustafa Özçelik Hocaefendilere teşekkürü bir borç biliyoruz.
 
Bütün güzellikler Allahü Teala’ya mahsustur. Hata ve kusurlar ise bizdendir. Ümmeti Muhammed’e hayırlı olması dileğiyle…. ( Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Tercümesi, Eğinli Mehmed Rahmi Efendi, Mustafa Özçelik, İzzet Güder, Osmanlı Yayınevi, yazar, tercümesi, fatih yayınevi, gül kitap , tefcirut tesnim sohbetler , nasihatler, tasavvufi sohbetler )

 
Abdülkadir Dedeoğlu 
Osmanlı  Yayınevi


           
MÜTERCİMİN ÖNSÖZÜ 
 
Bütün hamd-ü sena her şeyi kaplayan rububiyeti ile mahlukatı devamlı ve ebedi olarak terbiye edip kabiliyetlerine göre her türlü kemale mazhar kılan Allahü Teala’ya mahsus ve racidir.
 
Bütün salatü selam yaratılanların en faziletlisi ven mükemmeli , peygamberlerin imamı ve sonuncusu, Allahü Teala’nın habibi Hz. Muhammed Mustafa’nın mukaddes ruhuna aittir.
 
Rabbimizin rahmet ve rızasının Rasulullah’ın al ve ashabı, onların yol ve izinden giden, kıyamete kadar da gidecek olan mü’minler üzerine olmasını mevlanın fazl-ı kereminden isteriz.
 
Yüce Rabbimiz bizleri yaratmış, iman ve amel ile mükellef tutmuş, vazifelerimizi bildirmek, dinini tebliğ etmek içinde peygamberimizi göndermiştir. Efendimiz ‘sav) “Din nasihatle kaimdir” buyurarak vaaz ve nasihatin ehemmiyetine işaret buyurmuş, hayatı boyunca bizlere numune-i imtisal olmuştur. Asrı saadetten günümüze kadar da onun yolundan gidenler gerek va’z-u nasihatla ve gerekse kitaplar te’lif ederek Müslümanları irşad etmenin yollarını aramışlardır. Böylece sayısız eserler meydana gelmiştir. Elinizde bulunan bu kitap da itikad, ibadet, ahlak ve nasihat dalında Arapça olarak te’lif edilmiş çık kıymetli bir eser olmasına  rağmen, bu güne kadar dilimize tercüme yapılmamıştı.
 
Böylesine kıymetli bir eseri günümüz Müslümanlarının istifadesine sunmak maksadıyla Osmanlı Yayınevi sahibi Abdülkadir Dededoğlu beyin de teşvikleriyle tercümeye başladık. Rabbimizin inayeti ile tamamlamaya muvaffak olduk.
 
Te’lif olsun, tercüme olsun, her eserin defalarca tashih edilse bile noksanlarının bululnmamamsı mümkün değildir. İmam-ı Şafii ‘(ra) fıkha dair “ Kitab-ül Ümm” adlı isimli kıymetli eserini yazıp noksanlarını tashih için baştan sona okur, bazı hatalar bulup düzeltir. Sonra tekrar okur, her defasında hatalar bulur. Yetmişinci okuyuşundan sonra bütün beşer adına beşerin acziyyetini ifade eden şu sözleri söyler:

Kitabı (Kuran-ı Kerimi)ni tashihten münezzeh olan Allahü Teala her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir.”
 
Tercüme işi bittikten sonra tashih niyetiyle, büyük bir titizlik içinde baştan sona tekrar tekrar okuduk. Buna rağmen kitapta olabilecek hatalardan dolayı Rabbimizin affını, okuyucularımızın müsamahasını ümit ederiz.
 
Aslıyla menfaatlandığı gibi tercümesiyle de menfaatlanması dileklerimizle….


Mustafa Çelik             
İzzet Güder
Cemziyelevvel 1421  Hicri
Ağustos 2000 Miladi  
Osmanlı Yayınları, Eğinli Mehmed Rahmi Efendi tarafından yazılan 2 Cilt Tefcirut Tesnim Fi Kalbin Selim Tercümesi adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok KoduOsm Tefcir Tes 2C
MarkaOsmanlı Yayınevi
Stok DurumuVar
Osm Tefcir Tes 2C
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.