Hikmet Hanımlara Özel Set, 4 Kitap

Fiyat:
140,00 TL
Havale / EFT:
135,80 TL
Aynı Gün Kargo

   Kitap          Hikmet Hanımlara Özel Set
Yazar            Hayriye Mumay, Ali Arslan, Ümmihan Hambeyoğlu
Yayınevi        Hikmet Neşriyat
Kağıt Cilt       2. Hamur - Karton Kapak Cilt, 4 Kitap Takım
Sayfa Ebat    1.581 Sayfa  , 13,5x19,5 cm
Yayın Yılı       2004, 2012 , 2013
                


Hikmet Neşriyat , 4 Kitap Hikmet Hanımlara Özel Set incelemektesiniz.   
Hikmet Hanımlara Özel Serisi  hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Hayriye Mumay'la Sevgi Mutfağı
Hayriye Mumay

Hayriye Mumay'la Sevgi Mutfağı kitabı gerek çalışan gerekse evinin sultanı olan kadınlarımız düşünülerek hazırlandı. Bu arada mutfak hobisi olan yetenekli ya da yeni merak edinen beylerimiz de düşünülmedi değil...

Çalışan kadınlarımız yemek için doğal olarak sınırlı vakit ayırabilmektedir. Eve geldiğinden pratik olarak yapabileceği çok sayıda tarifi bu kitapta bulabilecektir. Ev kadınları için ise özene bezene bir sofra yaratmak bu kitaptaki yüzlerce yemek tarifi arasında sıradan bir hal alacaktır.

Tüm tarifler pratik bir şekilde anlatılmaktadır. Malzemeler gramla değil her an elimizin altında olan bardak kaşık fincan gibi araçlarla ölçeklendirilmiştir.

Mutfağınızda başvuru kaynağınız olacağına inandığımız bu kitabı sizlere sunmaktan onur duyarız.Büyük Kadın İlmihali
Ümmihan Hambeyoğlu


Ülkemizde müslüman kadınlara yönelik eserler açısından bir boşluk bulunmaktadır. Zira konuya dair mevcut eserlerin çoğu ilmi ciddiyetten yoksundur bir kısmı ise meseleyi ya çok dar bir çerçevede yahut genel mahiyette ele almaktadır.

İşte bu boşluğu az da olsa doldurmak gayesiyle mü'minin mükellefiyetlerini hanımları ilgilendiren yönleriyle ele almaya gayret ettik; nikah nişan evlilik boşanma hayız nifas tesettür teaddüd-i zevcat karma hayat kadının çalışması hacc. v.b ibadetlerle ilgili ayrıntılı bilgiler vermeyi de ihmal etmedik. Umarım ki bu eser bu alandaki boşluğun doldurulmasına bir nebze de olsa katkıda bulunur.İslam'da Kadın Evlilik ve Aile Hayatı

Ümmihan Hambeyoğlu

Bugünkü medeniyetin mahiyeti itibariyle çok karışık iki problemi vardır ki insanlığın kurtuluş ve selameti bunların dengeli ve adaletli bir biçimde çözülmesine bağlıdır. Her toplumun bilim adamları filozofları ve önde gelenleri bu iki problemin çözümü hususunda sürekli kafa yormuşlardır.

Söz konusu iki problemin ilki insan cinsinin iki ayrı unsurunu teşkil eden erkek ve kadının toplumsal hayattaki karşılıklı münasebetlerinin nasıl düzenleneceği meselesidir. Çünkü medeniyetin temeli bu zemin üzerine kurulmuştur. Bundan ötürü eğer temelde bir dengesizlik ve düzensizlik varsa bu tüm medeniyet binasının yıkımına sebep olur.


Problemin ikincisi de fert ile toplum arasındaki münasebetlerin düzenlenmesiyle ilgilidir. Eğer fert ve toplum münasebetleri dengeli ve adil bir şekilde düzenlenmezse veya bu münasebetlerde bozukluk baş gösterir de bir anlaşmazlık ve çatışma çıkarsa insanlık bunun acısını asırlarca çeker.


Önemini basitçe ifade etmeye çalıştığımız bu iki mesele aslında çok karmaşık ve derindir. Kadın ve erkeğin tabiatı ve yaratılış gayesi her yönüyle ve tüm incelikleriyle gözden geçirilip tesbit edilmedikçe bu problemlerin halledilmesi şöyle dursun özünün anlaşılması bile mümkün değildir. Zira mevcut yapısı ve terkibiyle ilgi ve alakalarıyla kuvvet ve kabiliyetleriyle arzu ve ihtiyaçlarıyla cazibe ve ihtiraslarıyla kendi dışındaki sayısız unsurlarla sürekli olarak temas halinde bulunma zaruretiyle insan kocaman ve muazzam bir kainatın küçük bir örneğidir. Öyleyse insan bizzat kendi varlığının hakikatini ve tabiatını doğru bir şekilde kavrayamazsa elbette ki gerek hemcinsleriyle gerekse de dış dünya ile olan münasebetlerini dengeli ve adil bir biçimde kuramaz; problemlerin altından kalkamaz.


İslamda Kadın Evlilik ve Aile Hayatı kitabı size sağlıklı bir evlilik ve mutlu bir ailenin oluşturulmasında rehber olacaktır.Allah Resulü'nün Dilinden Kadınlara Hitap
Ali Arslan

Kadınlara Hitap adlı bu kitap yayınevimiz tarafından daha önce de okuyucularımızın istifadesine sunulmuş idi. Özellikle Müslüman hanımların beğeni ve takdirini kazanan ve sürekli talepler karşısında tükenen bu eserin Müslüman hanımları doğrudan ilgilendiren konulardaki hadisleri içermesi bakımından yeniden basılmasına karar verilmiştir.

Eser bu baskıda yeniden gözden geçirilmiş ve daha önceki baskılarda görülen bir takım eksiklikler düzeltilmiştir.

Peygamber efendimizin emirleri doğrultusunda hayatını yönlendirmek isteyen Müslüman hanımların vazgeçemeyeceği bir kaynak olma özelliği taşıyan böylesine güzide bir eseri siz okuyucularımıza yeniden sunmaktan dolayı bahtiyarız!

"Muhakkak ki sizin için Allah Resulü'nde güzel bir örnek vardır


Diğer Özellikler
Stok Kodu9789752904293
MarkaHikmet Neşriyat
Stok DurumuVar
9789752904293

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.